Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkimC Co możecie poradzić w kwestii wyboru mocy paneli i orientacji dla rocznego zużycia ok 2700kwh z możliwością delikatnego wzrostu zużycia? Dach mam jedną połać na płd-wsch a drugą na płd-zach. Powysyłałem zapytania i takie oto oferty dostałem. Spory rozrzut bo niektórzy oferują 3,15kWp a niektórzy 4,12kWp. Poniżej oferty, jak ktoś chciałby poznać firmy to piszcie na priv. Mazowieckie. Co byście wybrali?
#fotowoltaika
michal888 - Cześć wszystkimC Co możecie poradzić w kwestii wyboru mocy paneli i orien...

źródło: comment_1583941094TAiyBcla9bnFd9nrB73Mi6.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal888: do tej pory chciałem montować
Longi 320 ale mają krótkie kabelki i żeby zamontowav horyzontalnie to trzeba dorabiać kabelki i to mnie zniechęciło. :) Przemyślałem sprawę i chyba wale to i będę montował poli 280W TrinaSolar
  • Odpowiedz
@Mateos2: Ja w moim zapytaniu napisałem że mam połać płd zach na której można zamontować wszystkie panele więc w tych wycenach oni zakładają że wszystko będzie na jednej. Później z niektórymi pisałem jak oni uważają to niektórzy piszą że lepiej pół na pół a niektórzy że musieliby zobaczyć dach. No i że jak pół na pół to min 12 paneli musi być, po 6 na połać.
  • Odpowiedz
@michal888: te co podałeś to takie firmy w sumie mało znane bez historii :/ a co sądzisz o panelach JA SOLAR 330w PERC? to firma z 3 wiersza mi wycenila a niby chwalą się że od ponad 4 lat lat montują panele
  • Odpowiedz
@michal888: ja podchodzę do deklaracji o doświadczeniu i praktyce z dystansem.
Widziałem ostatnio ofertę firmy która chwali się że jest na rynku od lat, a KRS pokazuje rejestrację w lutym tego roku :)
Można być młodą a solidną firmą a można też być starą firmą i robić to źle :-P
  • Odpowiedz