Wpis z mikrobloga

Kolejny wypadek śmiertelny, tym razem w moich okolicach - Intercity Mehoffer 83100 potrącił kobietę przechodzącą przez zamknięte rogatki na drugi peron. Pani zginęła na miejscu, 83100 opóźnione na minimum 2,5h, na miejscu ciągle pracuje prokurator, podróżni z Wrocławia Gł. mogą kontynuuować podróż dowolnym pociągiem IC w kierunku pierwotnej relacji docelowej.

PS. Dokładnie z tej stacji dojeżdżam do pracy.

#intercity #sziszucontent
Pobierz
źródło: comment_15839302500P5VsbQTViDFaGVvYRFnJ5.jpg
  • 20
@Vel_Makarena nie wiem, bo mnie tam nie było. ja obstawiam raczej osobę w moim wieku - dwudziestoparolatkę, bo większość osób w tym wieku dojeżdża do centrum czy domu stamtąd.
@Shishu: po grzyba zawsze jest ten cyrk z prokuratorem? Zrobić dokumentację fotograficzną, przenieść to co zostało, sprawdzić czy pociąg w porządku i jechać dalej...
@Shishu: Czy przetrzymywanie pociągu coś w tym temacie zmienia? ¯\_(ツ)_/¯ Takie rzeczy można stwierdzić od razu, na podstawie zeznań i monitoringu, albo w ogóle. Na przejeździe jest monitoring, więc tym bardziej bez sensu przetrzymywanie ludzi.
@enron: to dodajmy do tego, że maszynista nie musi wcale chcieć kontynuować jazdy i to samo tyczy się drużyny konduktorskiej, bo to wypadek w pracy plus muszą być do dyspozycji prokuratora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shishu: jeśli maszynista nie chce - jasne, inna bajka. Ale po cholerę pozostawać do dyspozycji prokuratora? IMHO to jakaś bzdura, relikt zamierzchłych czasów, gdy znalezienie na miejscu osoby z aparatem było wyzwaniem. Tu mamy monitoring, setki ludzi ze smartfonami, rejestratory w samochodach - po grzyba ten relikt? Przestoju tyle, co na ew. wezwanie nowego motorniczego...
@HansLanda88: to służby nie potrafią odpowiednio udokumentować? Musi to być jego ekscelencja Pan Prokurator? Bo często jest tak, że kilka godzin się czeka bez sensu, aż ten łaskawie przybędzie (nie mówię wyłącznie o wypadkach z udziałem kolei)...