Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem iPada Pro z LTE wraz z Apple Pencil
iPada Air z Apple Pencil - ale 1 generacji
Samsunga Taba S6
Ktoś używał tych urządzeń? Jak wrażenia? Zależy mi na możliwości robienia odręcznych notatek.

#apple #samsung #ipadpro
  • 12
  • Odpowiedz
@Arhkoe: Jak tablet to tylko iPad. Jakikolwiek iPad > Jakikolwiek tablet na Androidzie.
A notatki odręczne możesz robić bezpośrednio w domyślnej aplikacji Notatki.
  • Odpowiedz
@Arhkoe: Największa i to dosłownie różnica to ekran - w Pro masz ekran ProMotion o odświeżaniu 120hz co zapewnia genialną płynność działania. Inaczej też ładujesz Apple Pencil, gdzie w Pro wystarczy złączyć go z bokiem obudowy.
Choć mówi się o rychłej premierze nowszych modeli Pro więc może warto zaczekać?

edit: W Pro masz też złącze USB - C więc możesz bezpośrednio podłączać dyski twarde, pendrive i np. aparat do iPada.
  • Odpowiedz
@Arhkoe: Idea iPad Only to idiotyzm, wsadzanie sobie palców w oczy i wmawianie wszystkim wokoło że się da. iPadOS jest ok, nie mam wprawdzie przejściówek na usb ani usb-c w tablecie żeby zgrywać dane z dysków i pendrive, ale mam światłowód wszędzie gdzie się poruszam i najzwyczajniej w świecie jest mi to zbędne. Cokolwiek bym chciał obrobić na iPadzie, czy to film z GoPro, zdjęcia z aparatu, prace dyplomowa...wszystko to laptop
  • Odpowiedz
  • 0
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu:
Co do zastąpienia laptopa to nie widzę szans żeby tablet zastapił mojego MBP z Touch Barem, jednak dźwiganie 16 calowego sprzętu tylko po to żeby robić notatki na uczelni mija się z celem.

Mój ostatni sprzęt z Androidem był Lenovo Yoga 2, a widziałem że wciąż na Androidzie zdążają się błędy które by mnie irytowały. Ten Dex jest kuszący.

No nic, chyba wybór padnie na iPada Pro albo aktualnego, a
  • Odpowiedz
@Arhkoe:

1. Nie nastawiaj się na robienie notatek na uczelni, bo iPad z klawiaturą BT ma problemy z obsługą polskich znaków. Kupiłam iPada Mini 5 i klawiaturkę do niego, ale nici z pisania tekstów, bo nie ma polskich znaków, a skróty klawiszowe nic nie dają i nie ma opcji jak w GBoard by zmienić język pisania.

2. W marcu jest jakieś 30% na prezentację nowego i bezsensownego iPada Pro 12.9 z
  • Odpowiedz