Wpis z mikrobloga

Mam taki niemały problem ze swoim laptopem. Kupiłem go w RTV AGD. Od jakiegoś czasu podczas pracy na nim wyłącza mi się samoistnie. Wiele razy czyściłem wiatraczek, który jest w nim zainstalowany. Dawałem go również na gwarancji do Lenovo, ponieważ jest tej firmy. Po miesiącu od zwrotu po naprawie gwarancyjnej problem się powtarza. W czym może być problem? Jest to dla mnie uciążliwe ponieważ piszę np teks i zapomnę go zapisać i komputer się nagle wyłącza wtedy mnie szlak trafia. Jakieś rady?? Pomoc??? Laptop jest tej firmy i tego modelu http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G560.35916.0.html
  • 10
  • Odpowiedz
@lukrussa:

W biosie tego nie ustawisz, po prostu chłodzenie jest niewydajne w tym upale. Ze stacjonarnego ludzie mogą ściągnąć blachę a na laptopie możesz co najwyżej przeczyścić, ale piszesz, że przeczyściłeś. Zostaje jeszcze ta pasta pod procesorem.

ps. Laptop powinien być stawiany na powierzchni która nie będzie blokowała mu wlotów wentylacyjnych z dołu, czyli jak stawiasz go na jakimś materiale, grubym obrusie, kocu zamiast na stole to może mu blokować wentylacje.
  • Odpowiedz
@Jojne_Zimmerman: chodzi pewno o tę taśmę termoizolacyjną. Mam w domu smarowidlo do niej ale wolę sam nie smarować bo nigdy nie wiem o którą taśmę chodzi...

A laptop jak laptop trzymam zazwyczaj na kolanach... Mam też podkładkę chłodząca ale i na niej ostatnio się wyłączał :) wiesz wkur... jest że robie coś na kompie a tu nagle mi się wyłącza i wszystko się idzie....
  • Odpowiedz