Wpis z mikrobloga

@Grysik: XTU sprawdza czy wszystkie dlle ktorych używa mają odpowiednią sumę kontrolną. Nie tylko dlle którą są razem z nim są brane pod uwagę prawdopodobnie jakis dll z windowsa jest 'nie taki' może być walnięty może bóg wie co. Wziąść jakiś pusty dysk zainstalować świeży win 10 i zobaczyć czy pójdzie na świeżaku.
@furelsom: Na czystym systemie poszło. Mam za to inny problem. Zapisuję konfigurację, ale trzyma ustawienia tylko do restartu. Znalazłem jakiś wątek LINK

W wielu miejscach czytałem, że powinien normalnie trzymać ustawienia po każdym włączeniu komputera. Da się to jakoś inaczej rozwiązać niż z powyższego linka?
@Grysik: To zależy od combo płyta / procek / wersja biosu na jednym działa cały czas na drugim raz działa raz się sypie etc dlatego gostek daje plik wsadowy który ubja serwis i odpala na nowo z ustawieniami które mu się poda w linii poleceń to najbardziej stabilne. Może tak być że wyjdzie nowa wersja zacznie być ok potem wyjdzie nowsza i zacznie sie #!$%@?ć/ zmieni się bios zacznie się #!$%@?ć