Wpis z mikrobloga

@pani_doktor_od_arszeniku: nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, wypowiedzili się amatorzy, którzy pisali, że jest synteza czegokolwiek jest trudna - i o wiedzy kogoś kto zatrzymał się na chemii na poziomie liceum

jak nie masz nic wartościowego do dodania, to proponuje, żebyś zamknęła mordę - bo twoje wpisy nic nie wnoszą do dyskusji

jakoś na innych tagach, jak ktoś zada pytanie to dostaje odpowiedź, i nie są to odpowiedzi typu "no, żeby to zaprogramować
@fledgeling: Nie da rady powiedzieć czy jest możliwa synteza tego produktu, gdyż nie podałeś żadnych źródeł/publikacji. Nawet jeżeli byłaby to prawda to nie masz podanych ilości substratów jakie należy dodać, dodatkowo nie ma informacji o metodach oczyszczania produktu( i produktach ubocznych reakcji), a także czy taka reakcja musi zachodzić w atmosferze gazu obojętnego. Równie może być to otrzymywanie danego produktu poprzez analizę retrosyntetyczną, którego wydajność wynosi 1%.
wg mnie, jeżeli miałbym się opierać dokładnie na tym przepisie, który wrzuciłeś, nie byłbym w stanie tego zsyntetyzować, ponieważ nie wiem, w jakich stosunkach reagują ze sobą substraty.


@stam: Jak to nie wiesz w jakich stosunkach? Wyraźnie jest napisane np. 4.5 eq