Wpis z mikrobloga

Obserwuję sytuację i natrafiłem na artykuł co przysługuje w ramach kwarantanny. Nic nadzwyczajnego ale jedno mnie zdziwiło... Osoba podejrzana o infekcje korona wirusem która ma zostać poddana kwarantannie powinna dostarczyć decyzję od inspektora sanitarnego do pracodawcy. Czacie? Sytuacja hipotetyczna, byłem sobie we Włoszech, mogłem mieć kontakt z osobą zarażona, przyjeżdżam do Polski, idę do sanepidi, inspektor wydaje taka decyzję i daje mi do rąk, ja idę do pracodawcy i daje decyzję. W między czasie upackam wirusem kilka klamek i osobę przyjmująca decyzję.
Nie to żeby można było zrobić c numer na który by się takie osoby zgłaszały, sanepid sam by przyjechał a gdyby stwierdził że potrzebna jest kwarantanna to wysyła elektroniczne zwolnienie lub elektroniczną decyzję a ty tylko dzwonisz do pracodawcy. Bo sam sanepid niby mógłby wysłać pocztą decyzję, ale przecież oni też mogli się już zarazić więc najlepiej ograniczać kontakty między ludźmi do minimum.
Aaaale może przesadzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#coronavirus #2019ncov
  • 5
@LrPrl: mamy e-zwolnienie oraz e-recepte. Zwolnienie lekarskie wyślesz to szefa poprzez email, podobnie jak zamówisz sobie leki. W tym tygodniu nawet weszło rozporządzenie, że lekarz ma prawo Cię zdiagnozować poprzez wideokonferencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)