Wpis z mikrobloga

@zarodziec_malaryczny997: Ciekawe czy hasło white pride ma za sobą długą historię i związek z ruchami rasistowskimi i neonazistowskimi.
W momencie w którym dany symbol/hasło zostaną skojarzone negatywnie to ciężko potem odwrócić takie skojarzenie na pozytywne.
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor:

czyli 99% świata uważa ze Niemcy to nadal nazisci i mordercy? Czy jednak wyjebongo i świat ruszył do przodu?

Bycie Niemcem to symbol/hasło? No nie ale już taka swastyka w Europie dalej jest uznawana za symbol nazizmu a nie jak w Azji czy w Europie przed wojną jako symbol szczęścia.
Już inna sprawa, że hasło pride zostało zawłaszczone przez ruchy rasistowskie/neonazistowskie i dalej jest przez nie używane i to nie
  • Odpowiedz
@Ptrg: kiedyś bycie Niemcem było stawiane na piedestale jako nad rasa ludzka wiec tak. Narodowość świadczyła o tym czy dostaniesz kule w łeb czy tez nie.
A wiec czarni mogą być dumni z czegoś na coś nie maja wpływu, homoseksualne osoby mogą być dumne na coś na co nie maja wpływu, ale jako biały heteroseksualny człowiek nie masz prawa takich samych praw? To właśnie jest rasizm, albo jesteśmy równi albo przestańmy
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor: Mam wrażenie, że chodzi też o pewne rozmycie odpowiedzialności. W przypadku Niemiec ma się kilkadziesiąt lat odrzucania nazizmu przez rząd, urzędników wybranych przez naród niemiecki, kto ma to zrobić w imieniu białych ludzi?

A wiec czarni mogą być dumni z czegoś na coś nie maja wpływu, homoseksualne osoby mogą być dumne na coś na co nie maja wpływu, ale jako biały heteroseksualny człowiek nie masz prawa takich samych praw? To
  • Odpowiedz
W momencie w którym dany symbol/hasło zostaną skojarzone negatywnie to ciężko potem odwrócić takie skojarzenie na pozytywne.


@Ptrg: Trzeba więc powołać się na reapropriację i sukcesywnie odwracać negatywne skojarzenia hasła ‚biała duma’.
  • Odpowiedz
@zarodziec_malaryczny997: tak samo jak ja niby nie mogę mówić nigger bo jestem biały xD Also rasizm.

I nie, mój pradziadek nie ucieśniał życia czarnoskórym więc dlaczego miałym nie móc?

No ale już nie powiem która rasa to najwięski rasiści
  • Odpowiedz
@zarodziec_malaryczny997: jestem dumny z powodu cechy biologicznej, którą wygrałem w loterii genetycznej (kolor skóry) albo z osiągnięć ludzi, zktórymi nie byłem spokrewniony i którzy zmarli długo przed moimi urodzinami (naród) - powiedział kretyn.

Żeby nie było - ja uważam, że cywilizacja zachodnia to Cywilizacja. (West is the best). Ale nie wiem czemu miałbym być dumny z faktu, że mam podobny kolor skóry do twórców Oświecenia.
  • Odpowiedz