Wpis z mikrobloga

Rewolwer CP do 2k? Ma znaczenie model czy po prostu kupić co mi się podoba? Strzelanie mocno okazjonalne w celu zaspokojenia własnej fanaberii i zbieractwa, ale fajnie byłoby mieć coś dobrego.

Taki Cattleman wpadł mi w oko - ktoś korzysta i mógłby się wypowiedzieć? A może jest coś dużo lepszego w tej cenie?

#bron #bronczarnoprochowa #czarnoprochowycontent
w.....y - Rewolwer CP do 2k? Ma znaczenie model czy po prostu kupić co mi się podoba?...

źródło: comment_1582714327fiz5GlSAh3xVNkoLBE08Re.jpg

Pobierz
  • 13
@wysuszony: nawet laik biorąc do ręki różne rewolwery by stwierdził, że któryś ma jakieś dziwne luzy, czy nie jest porządnie spasowany, czy ma jakieś zbyt duże szczeliny, że muszka jakaś wygięta lub krzywa.. lub że ci zwyczajnie w ręce nie leży...
a ty jeszcze poczytasz, obejrzysz filmy na yt.. będziesz wiedział czego szukać, wszystko co będzie budzić twoje wątpliwości od razu wyjaśnisz i albo zaakceptujesz, albo nie - przy zamawianiu przez
@wysuszony: Najlepiej wziąć do ręki w sklepie różne modele albo umówić się z kimś kto ma na strzelnicę.
A może Colt 1860 Army lub 1851/1861 Navy w kalibrze 44 albo 36 i lufie 8 cali? Ładne, świetnie leżą w większych (Army) albo mniejszych (Navy) dłoniach, mają wbudowane wygodne i niezawodne pobojczyki, bardzo wygodnie się je myje. Jeżeli wybierzesz Piettę (szczególnie w przypadku Navy 1851 Pietty kaliber 44), to dają też możliwość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wysuszony: mam cattlemana 3,5", polecam, ma źle ustawioną muszkę ale po spiłowaniu na 25m też jest cholernie celny a nie ma kilometra lufy (i remikowców szlag trafia jak się ma z kikutka lepsze skupienie niż z ich targetów). Trzeba mieć praskę ale samo użytkowanie jest ok. Polecam chwyt thunderer (dostępny także w Coltach). Wszystkie modele Pietty jakie widziałem poza 1 sztuką sprowadzoną z Francji miały wady, wg mnie Uberti ma wyższą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wysuszony: Pamiętaj, że do broni trzeba dokupić sprzętu żeby móc korzystać - sam proch 100 minimum, zestaw do czyszczenia też, praska też - trzeba liczyć 500zł na proch, kule i akcesoria plus minus (i to raczej plus) więc jak masz równo 2 tysie, to nie starczy na potrzebne dodatki
@Waspin: biorę to pod uwagę i nie muszę kupić tego od razu, może sobie leżeć i czekać aż się zapoznam dobrze z tematem, ale posiadanie by mnie do tego motywowało ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ja się obecnie skłaniam na tego z lufa 4,75 cala. Dzięki za protip z tą firmą.
@Waspin: OP naczyta się tego wszystkiego i w sklepie bez trudu namówią go na wydanie dodatkowego tysiąca na specjalne smary, przybitki z filcu z wełny merino, prestiżowe zestawy wyciorów za 200zł, grajcary do rewolweru (XD), kapiszonowniki z których wszystko wylatuje pod wpływem grawitacji, praski z amelinum i kluczyki do kominków z plasteliny. A potem cyk, wszytko na olx, bogaty zestaw jedyny taki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) On
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bekazwypoku: nie wiem gdzie pisałem o prestiżowych zestawach wyciorów. Powodzenia w wyciąganiu "dopasowanym śrubokrętem" kulki z komory bębna jak coś pójdzie nie tak a kominek nie chce zejść bo wypiłowany z nasadki klucz zdarł zaczepy. Chyba że przewozisz takie rzeczy do domu nabite i tam sobie dłubiesz korkociągiem ( ͡ ͜ʖ ͡) Swoją drogą jak czyścisz lufę patykiem ze szmatą to niedługo z .44 ci się
@Waspin: No po to się smaruje miedzianką gwinty w kominkach i wykręca je do czyszczenia, żeby sie nie zapiekły. Taśma teflonowa do rur też daje radę. Po to się odtłuszcza komory przed strzelaniem i przetyka jakąkolwiek cienką szpilką kanały kominków, żeby nie było niewypałów nie dających się usunąć przez odpalenie nowego kapiszona. Jak kominki sa gówniane, to się kupuje nowe, to jest część podlegająca zużyciu. Po to się stosuje smar, żeby