Wpis z mikrobloga

  • 276
Mirasy, wyplusujmy ten wpis w gorące.

Zapoczątkujmy akcje "świecenia długimi" ludziom jeżdżącym na chińskich ledach które ledwo widać w dzień, a co dopiero w deszcz i mgle

W czasach gdzie standardowo przywykliśmy do tego że samochód = światła ludzie jeżdżący bez świateł czy na tych januszowych ledach to często poważne zagrożenie

Kiedy nawykiem stanie się mruganie światłami takim ludziom może coś się zmieni na drogach, może do części chociaż dotrze jak debilnym rozwiązaniem ta ich pseudo oszczędność jest

Mówię to ja - kierowca robiący ponad 100tys km rocznie, dziękuję za uwagę

#polskiedrogi #januszcore #janusze #drogi #patologiazewsi
Muficzer - Mirasy, wyplusujmy ten wpis w gorące. 

Zapoczątkujmy akcje "świecenia dłu...

źródło: comment_1582633571D83E8AddoTxzn9Tsgdt7ib.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Muficzer samochód z tymi gównoledami nie powinien przejść badania. Nie chce mi się szukać dokładnych wymiarów ale na 99.9% takie światełka nie mogą być montowane zbyt blisko krawędzi (dół, bok, góra).
  • Odpowiedz
@Muficzer: ja to się nie dziwię januszom na ledach, patola jest w każdej materii. Za to powinna wziąć się policja ale im się chyba nie chce. Prawo ssie. Niby osobowkom nie wolno obrysowek i co? Nic. Ustawa dodatkowo mówi, że światła do jazdy w dzień muszą być z automatu wyłączane po włączeniu świateł mijania. Światła do jazdy w dzień za kloszem przeciwmglowych? Kaszana.
  • Odpowiedz
@CzarnaPufa tego już nawet Polakom szkoda tłumaczyć. Ci sami eksperci bezpieczeństwa pewnie przeciwmgłowe tylne włączają przy minimalnej mgle i oślepiają kierowców za nimi.

Ale co tu wyjaśniać w kraju gdzie jezdnia to deptak z pierdyliardem pasów i zapowiadanym prawem bezwzględnego pierwszeństwa pieszych.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Jest nakaz jazdy w słabych warunkach, a jeżeli ktoś w dobrych warunkach nie widzisz samochodu bez światłe to może niech lepiej odłożyć prawo jazdy i pójdzie na badania wzroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Jeżeli warunki są NORMALNE to i tak dostrzeżesz samochód dosyć szybko, w słoneczny dzień raczej światła są ledwo co dostrzegalne, serio nie potrafisz ocenić czy samochód się porusza bez patrzenia na światla? XD Dlaczego zagranicą nie ma takiego nakazu, a w Polsce jest to jakiś problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Ale ja nie mówię o tym, że nie można jeździć na światłach tylko, że sam nakaz jest głupi, bo jakoś inne kraje sobie z tym radzą tylko Polaków traktuje się jak idiotów, którzy by się pozabijali xD
  • Odpowiedz