Wpis z mikrobloga

Chce sobie kupić jakieś bmw f30 328 sprowadzone z USA już wystawione na polski rynku. Wyposażenie rekompensuje mi to, ze auto było uszkodzone, nie jest to dla mnie aż tak istotne bo mogę sobie sprawdzić cała historie auta w carfaxie a u nas to nigdy nie wiadomo i tak pewnie kupił bym bite. W każdym razie doradzi mi ktoś jakie auta dyskwalifikować ? W sensie mam np na oku jeden egzemplarz, był uderzony w przód : maska, zderzak, błotnik, i prawdopobnie drzwi wymieniane, z tego co widać po zdjęciach z pod maski nic tam nie było wygięte. Tutaj powstaje pytanie czy lepiej szukać auta które miało wymienione elementy estetyczne czy co było walnięty bardziej mechanicznie ale drzwi nieruszone ? Jak się maja te elementy wymienne do późniejszego użytkowania ? Tak teoretycznie to jak się zmienia te same elementy na te same elementy z jakichś wraków to nie powinno być chyba różnicy ? Wiem, żeby na pewno unikać aut, które miały wystrzelone poduszki
#samochody
#bmw
  • 19
  • Odpowiedz
@share: jaki silnik przedlift czy polift?
Przedlift to porazka. Wadliwa pompa oleju + wadliwy uklad rozrzadu. Koszty napraw ida w grube tysiace.
Nowa generacja ma oznaczenie B48 i jest juz duzo lepsza ale tez wyraznie drozsza.
  • Odpowiedz
@grzesiu_id: W Stanach w poliftach nadal był montowany N20. B48 miałeś tylko w wersji EU. Poza tym N20 ma poprawiony rozrząd od stycznia/lutego 2015. Inna sprawa, że paliwożerny i kultura pracy fatalna.
  • Odpowiedz
@grzesiu_id: wymieniony aktualnie na oku to polift jednak jak @hyperlink wspomniał ma oznaczenie N26 po vinie wiec faktycznie silniki takie same. Czytałem wlansie, ze od stycznia 2015 jest już ten rozrząd poprawiony dlatego sensowne wydaje się dopłacenie do niego niż potem robić rozrząd. Swoją droga wybralem 328 bo będę mało jeździł najczesnciej w mieście, także powinno być ok, 6sek do setki tez musi robić robotę, aktualnie mam chyba ze
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Szukam w całej Polsce i będę wysyłał goscia z autotesto, żeby mi sprawdził całe auto, do tego carfax i w mire bezpiecznie można podejść do zakupu. Już raz wysłałem i mi gościu dupe uratował bo niezła lipa wyszła
  • Odpowiedz
swoją drogą jak ktoś ma M54/N52B30 na przykład to nie ma specjalnie na co zmienić, silniki w F30 to je lipa


@kipowrot: no nie bardzo, wymieniasz rozrząd, pompę oleju i jeździsz bez problemu. Z dwulitrowego silnika w starym aucie masz poniżej 6s do setki. Auto jest lekkie, ładnie współpracuje, ze skrzynią, więc start spod świateł ma niezły, często lepszy niż auta o nieco większej mocy.
  • Odpowiedz
@trololo55: @mattkozlowski0: najchetniej bym wydał jakoś z 60k ale jak już wyżej wspominałem chyba wole dorzucić z 5-10k i mieć spokój z rozrządem bo widziałem ze polift wystawiają od około 70-75, licząc jeszcze ze coś zbije to sie powinno udać za 68-70, jest to max maxow jeżeli chodzi o budżet. Mowimy oczywiście o autach z USA, bo jak szukam to w następującej konfiguracji: duża navi, xdrive, ledy, silnik
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@share: one wszystkie mają tryb sport przecież ¯\_(ツ)_/¯ 328i z USA bo w Europie mało kto kupował ten silnik. Sam miałem przyjemność jeździć tym autem rok ale f31 i powiem że bardzo fajne, problemów zero, tylko że miałem nowe.
  • Odpowiedz
@share: ja mam do sprzedania poliftowa wersje z calkiem bogatym wyposazeniem (skora, full ledy, navi professional, head up, harmann/kardon, elektryka foteli, kamery 360, kamery side view, asystent martwego pola, elektrycznie skladane lustra). Silnik B48 w wersji 184 KM, z tym ze jest to auto dla wielbicieli manuala ;) kupilem uszkodzone w przod i robilem je dla siebie. jak masz ochote zerknac to moge podeslac link na priv.
  • Odpowiedz
@mattkozlowski0: niestety szukam automatu i wersji z 245km :/ @trololo55: jak masz wystawiać to lepiej teraz bo coraz więcej aut z USA na rynku a jeszcze nowa wersja wyszła, tak ogólnie mowie nie o sobie, ja mam już założony budżet i nie dam rady więcej wyłożyć
  • Odpowiedz
@share: tak ale wersje z USA wiadomo, że walone, nie wiadomo ile aukcji przeszły, z aukcji na aukcję lekko naprawiane aby znaleźć kolejnego frajera i nie wiadomo, którą aukcję znajdziesz lub którą pokaże ci sprzedawca.

Wiadomo, jak ktoś nie ma kasy, a chce kupić to zaryzykuje i weźmie. Jak mam sprzedać za 60 teraz lub za 30 za 5 lat, to chyba wolę wymienić rozrząd i dać żonie. Jak jej
  • Odpowiedz