Wpis z mikrobloga

@daxter90: czemu to pytanie pojawia się tutaj co tydzień xD wiesz, że jak sobie wejdziesz na tag #torun to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania w jakąś minutę?
ps. Torun idzie zwiedzić w 3 godziny, cały weekend w tym miescie to zdecydowanie zbyt dlugo jeśli nie masz jakichś konkretnych atrakcji zaplanowanych (niezwiązanych bezpośrednio z miastem xD)
@alpejskibarszcz: Jeszcze żeby na tym rynku było co oglądać... ( ͡º ͜ʖ͡º) Zawsze się dziwię jak widzę te wpisy o tripach do Torunia. Jeszcze bardziej się dziwię jak widzę na rynku wycieczki z przewodnikiem. Ludzie sobie kompletnie nie zdają sprawy z tego czym jest Toruń XD
@Alex_mski: też kiedyś myślałem, że to miasto super na wypad na weekend, nie wiem skąd się wzięło takie przeświadczenie. Pierwszy raz zawitałem w Toruniu na parę godzin po drodze do Gdyni, przeszedłem się po rynku i generalnie byłem nieco zdziwiony, że Toruń nic więcej mi nie zaoferuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze bardziej się dziwię jak widzę na rynku wycieczki z przewodnikiem.


@Alex_mski

Ale to chyba każdego miasta dotyczy, że przewodnika się bierze jeśli faktycznie interesuje nas szczegółowa historia danego miejsca. Z tą różnicą, że duża część innych "historycznych” zabytków w Polsce to atrapy.
@Keepa: Dzięki za tag, bardzo pomocny.
Przepraszam wszystkich speców od podróży, za zaniżanie poziomu forum (niczym elektroda). Nie wiedziałem, że ten Toruń jest takim miastem kontrastów - wielu ludzi sie nim zachwyca, a tu sie jednak spotkalem z obojętnościa.
@daxter90 bo dla nich to taka codzienność, ktoś kto nie był tutaj mógł nie slyszec o krzywej wieży czy, że jest tutaj coś takiego jak dom mikolaja Kopernika. Ogólnie jest #przewodnikpotoruniu.

Osobiście polecam przejść się po starówce i odwiedzic tam muzeum Kopernika, kupić pierniki i iść do niewidzialnego domu (warto, ale chyba trzeba wcześniej telefonicznie zrobić rezerwacje dzień wcześniej. Można iść na bulwary, zobaczyć Wisłe i potem isc zobaczyć ruiny zamku