Wpis z mikrobloga

@Puszkus: Mam taki tryb i najczęściej taki używam, ale raz na tydzień staram się używać pełnego cyklu w max temperaturze. Dziś zapodałam środek do czyszczenia w pełnym cyklu i jak otworzyłam zmywarkę, to nadal czuć z niej ten smród :/
  • Odpowiedz
Mam, oczywiście. Najgorsze jest to, że raz #!$%@? niemiłosiernie, a raz jest niby ok. Zaczęłam czytać fora angielskie i ludzie piszą, że może to być, jak się wrzuci coś po jajkach, np. miskę gdzie się roztrzepywało jajka na jajecznicę, czy nawet patelnię po jajkach. Muszę chyba zacząć przyczajać tę zależność.
  • Odpowiedz
jak się wrzuci coś po jajkach, np. miskę gdzie się roztrzepywało jajka na jajecznicę, czy nawet patelnię po jajkach


@cocieboli: No to guzik prawda chyba, notorycznie tak robię, mam jakiegoś ~10 letniego Electroluxa i zero smrodu.
  • Odpowiedz
@cocieboli: ROZWIĄZANIE

Zapach pochodzi od mycia naczyń, które miały kontakt z jajkiem. Jajecznica, pieczenie ciast /biszkopty, panierowanie kotletów.

Nie trzeba czyścić zmywarki, używać chemii itp. Tylko myć ręcznie, a nie w zmywarce nauczyć po jajkach.

Wystarczy jeden talerzyk czy miska po jajecznicy, czy ubijaniu piany, żeby zapach osiadł na innych naczyniach i trącił mokrym psem lub psią miską przy następnym użyciu (zwykle naczynia smierdzą dopiero po ponownym zamoczeniu - nalaniu
  • Odpowiedz
Cześć, dorzucę swoje dwa grosze, ponieważ mam ten sam problem co autor wstawki. U mnie jest tylko taka różnica, że kupiłem zmywarkę bosch, która kosztowała 4 tyś. Poprzednia zmywarka, też tej firmy nie sprawiała żadnych problemów z zapachami. Był u mnie serwisant w innej sprawie i przy okazji zapytałem go o ten smród ze szklanek. Powiedział bym kupił oryginalną chemię boscha do mycia zmywarek, ponieważ jest dedykowana. Odpowiedziałem mu, że przecież na
  • Odpowiedz