Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #audio
Chcę sobie kupić w najbliższym czasie Akai MPC One. Chciałbym, aby zwykłe głośniki które posiadam (zdjęcie w komentarzu) odtwarzały dźwięk z 2ch komputerów, konsoli i MPC.
Z tego co widzę, to potrzebny mi 4 kanałowy mikser. Tylko jak to wszystko podłączyć?
Docelowo chciałbym dokupić małe monitorki studyjne które są na 2x duży jack.
Co taniego polecicie, najlepiej z #amazon.
źródło: comment_1581807961v50wPnqM0CRPKcCDcjrplD.jpg
  • 19
@Gr3gor: no ja będę miał przygotowane 2x gruby jack z samplera, mały jack z kompa, mały jack z drugiego i mały jack z konsoli. Jako głośniki też mały jack 3.5mm. Gdzie to wpiąć w ten 5 kanałowy mikser jak nie ma tylu wejść?
@I-____-I: nie użyjesz tych dodatkowych guzików. Gwarantuję. Odkąd MPC mają dotyk te przyciski tam są dla maniaków którzy do tej pory używali MPC 2000-5000.
@Gr3gor: no to podaj jakiś przykładowy mikser stereo, żebym sobie przejściówkami to porozdzielał i żeby pasowało. W jakiś rozsądnych pieniądzach bo nie zależy mi na tym bardzo, chciałem to tylko spiąć w całość przy okazji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@I-____-I: akurat equalizer jest tak banalny, tani i prosty w wykonaniu ze pakują to nawet do chińskiego boomboxa za 30zl więc nie dziw się że tu jest, ciężko by było znaleźć bez ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z tym że ja nie potrzebuję żadnych EQ i tych mikrofonów, a jedynie sterowanie głośnością i ewentualnie lewo/prawo.


@I-____-I: No to masz przecież. kanały 5-12 mają tylko balans i level. EQ masz tylko na kanałach 1-4, których nie będziesz używał.

Nie ma tanich mikserów bez wejść mikrofonowych. Ten jest tani. Kupuj, nie marudź i nie kombinuj. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz mgliste pojęcie jak to podłączyć. Więc zaufaj ludziom,