Wpis z mikrobloga

Dostałem zmianę stanowiska z testera mobilnego na... testera danych. Zmieniamy cały backend, Cassandra -> snowflake, Databricks -> Airflow. Systemy te znam tylko z tego ze czasem musiałem tam pogrzebać. Ale teraz jestem w zespole który stawia wszystko od zera i będzie robił migracje xD

Jako, ze NIGDY nie pracowałem z danymi, macie jakieś dobre materiały z których warto się podszkolić? Na pewno juz zacząłem uczyć się snowflake'a i airflowa zeby móc tego uzywać i pomagać w debugowaniu, może jakiś cert też zrobię, ale szukam czegoś bardziej ogólnego, moze nawet listy pytań które trzeba sobie zadać w przypadku data ficzera.
#testowanieoprogramowania #testowanie #pytanie
  • 7
@Rabusek: Wbrew pozorom to nic super skomplikowanego:

- ile mikroserwisów gada z naszą bazą
- jakie są to interakcje (get/set?)

I w sumie dla każdego z nich sprawdzasz w sumie 3 stany takiej interakcji - czy akcja może zostać wykonana (uprawnienia, umiejscowienie w infrastrukturze, wszystkie potrzebne dane wyjściowe), czy została wykonana poprawnie (data quality), czy możliwe błędy są dobrze obsłużone (transakcje, unikalność i takie tam).

Do tego warto pamiętać o przetestowaniu
z ciekawości.. tak po prostu zmienili ci stanowisko? Nie brzmi to normalnie.


@adiqq: jestem jakby SME dla tego środowiska, jak były problemy z czymś tam to zawsze uderzali do mnie, bo team nie był zbyt pomocny. Ale wiedziałem po prostu jak to działa, nic więcej

uslyszal sluchaj zarobisz tyle i tyle wiecej


@GeloXD: stawka mi się nie zmieniła.