Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie, bo mój zespół IT rozkłada ręce:

Łączę się na pulpit zdalny poprzez RDP. Maszyna, na której pracuje, z automatu pobiera moje ustawienia obrazu.
Na maszynie testuję mój kod, który działa bezbłędnie przez 8h. Następnie ustawiam odpalenie kodu i wyłączam RDP.
W momencie odłączenia RDP (zamknięcie poprzez wciśnięcie krzyżyka) dostaję informację, że aplikacje nadal będą działać i będą widoczne po ponownym połączeniu z maszyną.

Aplikacje działają, natomiast pada GUI, a przynajmniej kod nie jest w stanie nawigować po elementach GUI, które powinny być widoczne.

Dla testu stworzyłem kod, który co 5s (10 razy) robi screena i zapisuje na pulpicie. W momencie gdy mam podgląd na RDP, screeny zapisują się normalnie, natomiast po odłączeniu wyrzuca błąd z informacją, że mój screen == null.

Jako że nasz senior z serwerowni nie jest w stanie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie, pytam was.
Czy jest możliwe ustawić tak, żeby po wyłączeniu RDP, GUI nadal było widoczne na maszynie?

#programowanie #serwery #rdp #gui
  • 8
@wzr1one: po odłączeniu monitora zrobi ;-) bardziej może chodzić o wylogowanie się, albo zalockowanie może. Przy odłączeniu trzeba by mieć pewność że użytkownik nadal jest zallgowany. A jak nie to może proces jako jakiś systemowy użytkownik odpalać?
@Lubie_Budyn: RDP tak nie działa. RDP tworzy Ci wirtualną sesję użytkownika - jak chcesz odwzorować działanie kodu to odpal swoją aplikację i zablokuj ekran - sesja użytkwonika wchodzi wtedy w stan "disconnected".

Jedyne co możesz zrobić to logować się po VNC do sesji lokalnej, nie zdalnej żeby to działało tak jak chcesz
@Lubie_Budyn: jeśli ta aplikacja nawiguje za pomoca opencv/sikuli to po rdp się tak nie da, testowałem to i mówi też o tym ichni autor. Uruchomienie aplikacji po vnc nie ma tego problemu, też to testowałem. Ale tak jak mówię, dotyczy to tylko sikuli (ktore pod spodem ma opencv)