Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 06:37. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 06:35:

UWAGA! Rządowe źródło nie opublikowało jeszcze dobowego raportu który służył do sporządzenia wykresów. Publikowali przed dziesiątą lokalnego czasu. Obecnie jest tam już po drugiej a raportu nadal nie ma. Dzisiejsze dane pochodzą z nie do końca oficjalnego źródła i proszę traktować ostrożnie - szczególnie że bardzo mocno odstają od dotychczasowych trendów. Jeżeli oficjalne dane i wykresy na ich podstawie pojawią się później dodam w komentarzu do tego wpisu. Tymczasem dodaję dwa wykresy które i tak sam robiłem na podstawie oficjalnych danych (ostatnia wartość to te nieoficjalne)

Chiny:
Potwierdzonych przypadków: 59885 (+15143, +33,85%)
Podejrzenia: 16067 (0, 0%) - prawdopodobnei brak nowych danych
W stanie ciężkim: 8204 (0, 0%) - prawdopodobnie brak nowych danych
Zmarłych: 1368 (+254, +22,8%)
Wyzdrowiałych: 5988 (+1188, +24,75%)

Stan poza Chinami (uwaga: to źródło chyba słabo się do tego nadaje)
Potwierdzonych przypadków: 488 (+50, +11,42%)
Zmarłych: 1 (0, 0%)
Wyzdrowiałych: 61 (+19, +45,24%)

Informacje:
- Na wczorajszej konferencji WHO powiedziano że w Chinach trwają próby kliniczne dostępnych leków. Są też opracowywane protokoły leczenia.
- Mirek @KubaGrom podrzucił na mirko info o artykule z Nature dot. prób in-vitro dostępnych leków. Dwa z nich (podkreślam: w badaniu in-vitro) zdają się być skuteczne przeciw wirusowi pozostawiając duży margines bezpieczeństwa (stężenie hamujące jest około 100 razy mniejsze od toksycznego).

Źródła:
1. https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia (dane powyżej)
2. http://www.nhc.gov.cn/xcs/xxgzbd/gzbd_index.shtml (z tego źródła pochodzą dane do wykresów)

#wuhan #2019ncov #covid19 #coronavirus #chiny #wirus

#2019ncovstats #covid19stats
maniac777 - Stan na godzinę 06:37. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego s...

źródło: comment_1581574448B0cFQyEFQOSraP4sgwDwAs.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
Spekulacja (tak sobie piszę sam dla siebie): Liczba nowych zgonów rośnie, ale w mojej ocenie niestety jest oczekiwana. To długa choroba która zabijać potrafi kilka tygodni. Podobnie stwierdzenie padło na wczorajszej konferencji WHO. Spodziewałbym się że jeżeli nie zostanie opracowane skuteczne leczenie to liczba zmarłych będzie rosła jeszcze co najmniej tydzień po zatrzymaniu zrostu liczby zarażonych.

Poniżej jeszcze prezentuję mój wykres samych zgonów - na podstawie oficjalnych danych (ostatnia pozycja nieoficjalna)
maniac777 - Spekulacja (tak sobie piszę sam dla siebie): Liczba nowych zgonów rośnie,...

źródło: comment_1581575032UY78QsyHHAxHB7NVmNyc6B.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Fako: @maniac777: skok bierze się z faktu, że zakwalifikowano wszystkie podejrzane przypadki do chorych - tylko na podstawie diagnozy klinicznej, bez testu. Tak samo ze zgonami i wyzdrowieniami - wg informacji, zrewidowano diagnozy i dane celem zapewnienia standaryzowanej opieki wszystkim chorym. Liczby suspected case już raczej nie zobaczymy - wygląda na to, że zawiera się teraz w innej kategorii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@maniac777: z tego co czytałem Chińczycy przestali raportować podejrzenia w prowincji Hubei, zakładając że wszyscy wykazujący objawy mają wirusa. To zbiegło się z dotarciem tam delegacji WHO. Stąd wzrost liczby potwierdzonych i brak przyrostu liczby podejrzeń.
  • Odpowiedz
@donnie01: aczkolwiek z tego co czytałem, to podejrzewam że lokalne komitety wykonawcze i zarządcze w Hubei raczej zostaną postawione przed ścianą i rozstrzelane - podobno inne prowincje już od początku udzielały pomocy ludziom z samym podejrzeniem klinicznym, a w Hubei to tuszowano. Ostatnio sam Xî miał zastrzeżenia co do kompetencji władz Hubei i Wuhan.

Typowy komunistyczny bajzel.
  • Odpowiedz