Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
pod adresem http://barylkakrwi.pl/index.php dostępna jest bardzo mocno rozwojowa wersja zbieracza danych do baryłki. Obecnie zbiera on dane z VII edycji. Wybierane są wpisy zawierające poprawnie sformatowane obliczenie X - Y[...] = Z (a przynajmniej powinien xD ) i na ich podstawie generuje małe podsumowanie kto ile oddał. Podsumowanie można sobie posortować po dacie, użytkowniku, ilości donacji czy łącznej sumie oddanej krwi.
Lista póki co aktualizuje się raz dziennie w nocy.
Do każdego wpisu prowadzi odnośnik ukryty w dacie.
Do profili użytkowników też są odnośniki.
Przy zbieraniu danych pomijam wpisy, w których dowalona jest zbyt duża liczba (na przykład obecna wartość to 140000, a ktoś robi odejmowanie ze 155000) oraz te, które mają jakieś pogrubienia itp w obliczeniu. Obecnie akceptowana jest tylko jedna słuszna forma (WARTOSCPOCZATKOWA - donacja - donacja = WARTOSCKONCOWA) bez żadnego dodatkowego formatowania (na przykład pogrubienia wyniku). Nad tym też będę w wolnej chwili pracował żeby ogarnąć więcej możliwości.
Z powodu właśnie formatowania może się okazać, że główny licznik jest lekko rozminięty z rzeczywistością lub kogoś nie ma na liście. Rozwiązanie tego obecnie to albo usunięcie wpisu i dodanie go na nowo z odpowiednim formatowaniem, albo zrobienie wpisu korygującego z poprawnym formatowaniem.

A teraz ważne:
jakie statystyki fajnie byłoby z tego wyciągać? Ilość donacji w tygodniu? Może coś innego? Jestem otwarty na propozycje, bo w sumie nie mam zbyt wielu pomysłów odnośnie tego.

Przypominam, że to wersja mocno rozwojowa i jest póki co po prostu biedna. Z czasem się to rozrośnie.

A, i obecnie punkty są naliczane osobie, która doda wpis. Nawet jeśli korektę robi ktoś inny.

#barylkakrwi
źródło: comment_158154400225DxCmPvR9IKJ6ftM2NJwJ.jpg
  • 10
@optymistycznypesymista: Wygląda super jak na początek :). Myślałem o tym by rejestrować rodzaj donacji po objętościach z tabelki, problemem są powtarzające się objętości -- ale obiektywnie patrząc krwinki czerwone oddaje się wyjątkowo rzadko, więc niejednoznaczne byłyby tylko płytki duże i duże płytki z osoczem. Takie donacje mogłyby mieć nieoznaczony rodzaj. Donacje < 450, inne niż 200/250 to niepełna donacja krwi pełnej.
Dzięki temu byłoby możliwe wyliczenie ilu baryłkowiczów oddaje KP,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuochu: próba klasyfikacji tego nie powinna być większym problemem o ile mi dasz wartości po jakich ma być to rozdzielane. Patrząc na tą tabelkę widzę taki drobny problem w postaci tego, że jest 3x1000ml i 2x500. Jak wymyślisz co z tym to to zaimplementuję :D
@optymistycznypesymista: Wygląda świetnie, dziękujemy! Mogę podpiąć link pod belkę tagu. Rzeczywiście, mankamentem są korekty, które łączą się z osobistymi donacjami opiekunów tagu. Co do statystyk, na stronie przydałby sie główny licznik, który wskazywałby stopień zapełnienia baryłki. Grupa krwi byłaby ciekawą składową w statystykach, ale nie jestem pewna, czy to nie nazbyt wrażliwe dane. Wymagałaby też dodania kolejnego podpunktu w regulaminie. Myślę, że końcowe podsumowanie VII edycji w zupełności wystarczy.

Wołam opiekunów: