Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanko nooba, który czasem się zaczyna #!$%@?ć do monitora...

G29 kupiona miesiąc temu. Project cars 2 kupiony na wyprzy w steamie. Mam aktualnie jakieś 40 godzin doświadczenia.

Jestem w stanie robić sensowne czasy na kółkach, ale największy problem to brak powtarzalności... Zrobię jedno, dwa może 3 kółka bez błędów i z sensownym czasem i na 4 wykrecam jakiegoś durnego kaczana i mam ochotę powoli rzucać monitorem...

Czy coś oprócz 'practice, practice, practice' można pomóc?

#simracing
  • 7
  • Odpowiedz
@Endriu_: Tego chciałem uniknąć bo podejrzewam, że jak się przyzwyczaję, to będzie mi ciężko potem awansować na następny poziom. W tym sensie, że nauka punktów hamowania i operowanie gazem praktycznie od nowa.
  • Odpowiedz
@Damian1911: Jeśli podczas normalnej (czyli takiej wyścigowym tempem, nie jak emeryt) jazdy, bez upalania bokiem, przegrzewasz opony, to czas na podniesienie w nich nieco ciśnienia.
  • Odpowiedz
@Endriu_: z oponami ogarniam, naoglądałem się filmików na youtubie i naczytałem co i jak. Bardziej chodzi o jakieś durne błędy i bączki z tym związane. Wejdę w zakręt wydawałoby się jdentycznie jak okrążenie temu - i dupa.

Aż się wkurzyłem i wyłączyłem na razie uszkodzenia aero. I już mniej chodzi o moje błędy, ale mam często tak, że jak mam ustawiony poziom AI na 80% - to są miejsca na torze,
  • Odpowiedz
@Spoyla: 40 godzin to mało. Powoli do przodu. Ja w assetto corsa realny postęp zobaczyłem po pół roku. Nie myśl o ustawieniach auta. Tylko o jeżdżeniu po całym torze. Dużo filmików na YouTube i teorii. Scott Mansell ma fajne poradniki. Nie jest to hobby na miesiąc tylko na dużo dłużej i trzeba być strasznie upartym.
  • Odpowiedz
@fiolkins: Znam, oglądałem kilka klipów :). Właśnie się #!$%@?, bo ogarniam tor - nauczyłem się fajnie 1 zakrętu po długiej prostej i przez ponad 10 okrążeń szedł idealnie. I nagle jeb - nie jestem w stanie go zrobić elegancko... bez względu na opony, bo po restarcie sesji na nowych ciepłych to samo... Mega irytujące. No nic - wrócę za pół roku :)
  • Odpowiedz