Wpis z mikrobloga

@Cortez90: oczywiście, ale chodzi mi bardziej o awaryjność. Wybiorę to, co mi się bardziej podoba, ale chciałbym mieć jako takie pojęcie, za czym się można w tym segmencie rozglądać, bez ślęczenia na forach poszczególnych marek.

@fesaczi: w to akurat #!$%@?, nie kupuję auta po to, żeby je za rok odsprzedawać. Dzięki, Lexus wygląda naprawdę fajnie, zobaczę czy da się go dostać w tej kwocie.
@matteo_moravietzky: Nie patrz na lexusa co bo to jest gowno a nie samochod.

Hyundai i30 w najwyższej opcji jest naprawdę znośnie wykończony. Sam mam i30N i jak na ta cene, a szczególnie w porównaniu z reszta Marek niepremium to on wypada na wyższy średni poziom.

Pisze ci o tym bo z 80k to ty prawie masz hajs na nowe i30. Pamiętaj ze te auta maja 5 letnia gwarancje i assistance (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: lexus gówno, hyundai super?
Dobre żarty.
Jakość wykończenia i bezawaryjność w lexusie to poziom nie do osiągnięcia dla Hyundaia.

A w lexusie nie potrzebujesz 5 letniej gwarancji a tym bardziej assistance bo on się po prostu nie #!$%@?, a klocki hamulcowe wymieniasz pierwszy raz przy okolo 150k km przebiegu.
@matteo_moravietzky: Obejrzyj nawet najnowszy test lexusa CT. Jest to po prostu #!$%@? model. Jesli najnowszy ma problemy z praktycznością i nowoczesnością to jak muszą wyglądać poprzednie.

@Mjestem: Lexusy psują się tak samo jak inne auto tylko trochę rzadziej. Zluzuj pory bo mi chodzi o wersje CT i ogólne podejście do kupna starego auta vs nowe.
@matteo_moravietzky: Pamiętaj tylko że finansowo ZAWSZE lepiej jest kupić 3/5 letnie auto które chciałbyś kupić nowe. Kupno nowego auta, nawet jeśli masz na to hajs, jest tylko i wyłącznie fanaberią jeśli nie korzystasz z niego naprawdę intensywnie tzn 30k+ przebiegu na rok
@cwlmod: Nie korzystam, robię bliżej 8-10k rocznie, ale nie wiem czy po prostu nie chciałbym mieć tego luksusu - że nie musze się martwić, że nagle się coś #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
Argument utraty na wartości do mnie nie trafia, bo nie pozbędę się tego auta po 2 latach.
@matteo_moravietzky: Hehe ja mam enkę i póki co po przesiadce z 25 letniego e36 ciągle sobie przypominam że jak coś się #!$%@? to mam na to #!$%@? :D

Jednakże wciąż nie jest to dobra decyzja pod względem finansowym. Ja akurat nie miałem za bardzo wyboru ale gdybym mógł kupić 3 letnią enkę za 60% ceny to bym kupił zamiast nowego.