Wpis z mikrobloga

TIL:
1. Soraka top jest OP pickiem.
2. Nie ma sensu granie nią w low elo.

Kurde, jaką grę miałem. Soraka vs Mudno na topie. Bałem się trochę, bo poke tak średnio będzie działał na Mundo, jako Soraka to myślałem, że będę zmuszony pushować i all in będzie bolesny. Ale nie, Mundo postanowił mnie pushować, więc w sumie w to mi graj, ja sobie go obijałem, on w którymś momencie był tak low, że nie mógł nic zrobić. No niestety mój jungler nie rozumiał, ze asysta supporta na spushowanym topie to darmowy kill dla niego. Red kayn (jeden gank, który zrobił to jak ja pushowałem), który zaczyna walkę z mundo od swojego ulta. Z pełnym HP. Ale to dopiero mały #!$%@?, Mundo zamiast ginąć usiłuje mnie zabić, ale da radę uciec Soraką, kończy się na niczym. #!$%@?ć. Najgorsza i tak trist. #!$%@? 6/3 z bota. Myśle, idealnie, mamy hiper carry do zrobienia gry, muszę tylko za nią stać i ją leczyć. Do pierwszego team fight. Okazuje się, że typowy KDA player, jakbym miał zanim stać to bym stał w fontannie. Nafeedowana jak szmata, no nie podejdzie, nie #!$%@? dwóch AA za pół życia przeciwnikowi, tylko stoi 100km od fighta i czeka na last hita. Do tego Sylas, który jako jedyny przeżywa z baronem postanawia farmić jungle, a nie pushować mida (ACE po naszej stronie).
Gra ostatecznie wygrana po 40min, chociaż powinna się skończyć po 25.
#leagueoflegends
  • 10
soraka top tylko do 10.4

@dioxyna: powinna dostać nerfy w 10.3. To chore, że możesz bezpiecznie siedzieć na linii jako skalujący się sup. Znerfili Sonę, nie mam pojęcia czemu odpuścili Sorace.

przez poebow co ją na topie exploatują

Nie wiń gracza za zasady gry, Lubię grać supportem, a skoro riot sprawił, że można być supportem z dostępem do złota... Dlaczego nie mam z tego skorzystać?
@Yahoo_: Sonę też obecnie exploatują na topie, carrot build, ledwo buffa dostała i znów trochę jej zabrało w 10.3. Winię eksploaterów, bo lubię grać obiema tymi postaciami, a i tak poprzedni sezon i ten zresztą też gdzie 45% support to blitz, naut I leona są grane i trudno czymkolwiek innym grać to jeszcze je nerfią...
@dioxyna: Ja bym jednak winił "200 years of collective experience" :). Top jest w takiej sytuacji, że opłaca się tam postawić nic nie robiącą Sorakę/Sonę, która za darmo wyskaluje się do late game i będzie leczyć Twoich carry z mida i bota w team fightach :). I to nie jest tak, że nie ma na to kontry, split push zajebiście skuteczny przeciwko sorace, bo ona później nie jest w stanie nic
@Yahoo_: słuchaj, może sobie być grana gdzie chce, rzeczywistość jest taka, że rito nie lubi off meta, te postaci (sona, soraka) zawsze za to dostawały nerfy i znów historia się powtarza a ludzie dalej robią to o samo. Po prostu nudzą mnie gry gdy około obecnie 60% supportow to thresh, pyke, naut, Leona albo blitz to nuuuuudne a jeszcze encyanterzy dostają po doopsku
@dioxyna tylko to pretensje miej do riotu, że taka jest meta. A nie do graczy, że "exploatują" (ja bym bardziej powiedział "abusują", bo "exploit" kojarzy się z błędem). Nawet w pro play soraka too jest grana :). Gracze będą grać to co jest skuteczne, to robota balance team, żeby meta była w zdrowym miejscu.
A enchanterzy to pewnie cierpią jeszcze za słynną metę, gdy albo miałeś sup, który budował Arden albo przegrywałeś.
@Yahoo_: do 20 tego możesz dobie abusować, po 20 będzie NERF na q. Exploit to wykorzystywanie jakichś słabości na swoją korzyść, a maltretowanie top tanków przez range enchanterow tym mniej więcej jest xD
@dioxyna wg Twojej definicji każdy counter pick to exploit XD. Słowa "exploit" używa się w kontekście wykorzystywania błędów gry na swoją korzyść i zwykle karane jest banem.
A grać nie zamierzam, bo co z tego, że mój przeciwnik nie wie jak na to grać, skoro mój team nie rozumie jak grać że mną :)