Wpis z mikrobloga

No przyjechał :) ze stanu wizualnego jestem zadowolony: szkła nie trzeba polerować, koperta w dobrym stanie, w weekend przejadę ją cape codem i będzie funkiel nówka :) mógłby by być za to trochę większy ;)

Niestety największy minus - zegarek się czasem zatrzymuje, mimo ze miał być w pełni sprawny. Jak go obrocę do góry nogami to cyka ¯\_(ツ)_/¯ wyglada, że to raczej nic poważnego i zwykle serwisowanie/smarowanie pomoże. A jeśli tak będzie, to przy okazji wizyty u mistrza chcialbym poprosić o ściągnięcie patyny ze wskazówek. Wtedy będzie petarda.

Sam mechanizm jest mega ciekawy. Szybka zmiana daty dokonuje się poprzez wciśnięcie koronki (nie tej dodatkowej, a tej wyciąganej do ustawieni godziny). No ale mamy podwójny datownik, prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)? No wiec inżynierowie z citizena wymyślili grawitacyjny sposób na rozprawienie się z tym. Zależnie od tego czy zegarek trzymamy normalnie, czy obrócony o 180 stopni przycisk szybkiej zmiany daty zmienia albo dzień miesiąca albo dzień tygodnia :D magic :D
#zegarki
ArRog - No przyjechał :) ze stanu wizualnego jestem zadowolony: szkła nie trzeba pole...

źródło: comment_1581006998rPfj88reZ0kZSnFI8FKUxg.jpg

Pobierz
  • 7
@ArRog:

Szybka zmiana daty dokonuje się poprzez wciśnięcie koronki (nie tej dodatkowej, a tej wyciąganiem do ustawieni godziny).


Mam tak samo w Tissot Newtimer

Zależnie od tego czy zegarek trzymamy normalnie, czy obrócony o 180 stopni przycisk szybkiej zmiany daty zmienia albo dzień miesiąca albo dzień tygodnia :D magic :D


O cholera, tego to się nie spodziewałem (_ )

Wrzucaj go na pasek i pokaż jak