Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł co to?
Uprzedzając:
To nie wejście do bunkra, w środku nic więcej poza widoczną wnęką nie ma.
To nie (przed)wojenne -- płyty mają odciśnięty rok produkcji jakoś ~1975.

Powiedziałbym, że jakieś dzieciaki sobie zrobiły "bazę", gdyby nie to, że to środek lasu, miejsce bez drogi dojazdowej, ciężkie betonowe, kupa kopania w pagórku i ustawiania ich na sztorc.

#gdansk #trojmiasto #lazeniepolesie
Polinik - Jakiś pomysł co to?
Uprzedzając: 
To nie wejście do bunkra, w środku nic ...

źródło: comment_hvflzxQrx6I53FO63XeU1g6TT1wF8MEr.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Perkele93: Las Otomiński, tam nie ma nic okołopoligonowego. W dodatku te płyty nie są ze sobą jakoś złączone ani zakotwione w podłożu -- bałbym się, że fala uderzeniowa je poskłada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@elf_pszeniczny: Tam w okolicy nie ma żadnych instalacji militarnych, poligonu, okopów i chyba nigdy nie było. W dodatku to zbyt duża prowizorka, żeby mogło służyć jako bunkier.
A i same
  • Odpowiedz
@dobedealsu: @Positano1:
Też tak myślałem -- ale prowizoryczność tej konstrukcji -- cienkie betonowe płyty, brak porządnego zakotwienia w podłożu, płyty luźno położone na sobie, środek lasu, pośrodku niczego każą mi w to powątpiewać. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Polinik: daj jakieś szczegóły może coś tam jest napisane na tych płytach oprócz roku produkcji, może miejsce produkcji? Tak patrząc na te płyty nawet nie wiem do czego miałby one służyć taki jakieś dziwne są
  • Odpowiedz
@Polinik: te płyty wyglądają na prefabrykaty do budowy schodów. Do ustawienia ich w ten sposób niezbędny był ciężki sprzęt, ciężarówka + dźwig (albo koparka). Tam jest jakiś dojazd sensowny obok?
W czasie budowy bloków z wielkiej płyty powszechne były kradzieże np. cementu albo kotew, może tutaj ktoś sobie ukradł biegi schodowe żeby zrobić ziemiankę? Daleko od najbliższych domów to jest?
  • Odpowiedz
@toporro: Nie ma żadnej większej drogi -- ścieżka przez las, nie wiem, terenówka może by się przecisnęła, ale ciężki sprzęt nie bardzo.
A do zabudowań -- w linii prostej dobre kilkaset metrów lasu, trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś to zajumał i targał przez las, żeby sobie zrobić bazę w lesie. :<
  • Odpowiedz