Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? w Polsce nawet takie proste rzeczy, jak zwrot butelek po piwie, potrafią być #!$%@?. Warunkiem otrzymania pozwolenia na sprzedaż piwa przez sklep, powinna być możliwość zwrotu butelek, bez paragonu, wszystkich zwrotnych. #polska #piwo #zabka
  • 6
@kasa: Bo moga oddawać tylko tyle butelek ile zamówili z danej kompanii, jeśli przyjmowaliby wszystkie butelki to z pewnoscią mieliby na stanach wiecej niz zamawiali i wtedy własnie musieliby dokładać bo nikt im tego nie weźmie

Dlatego najlepiej przy zakupie piwa brać paragon :)
@PersonaVeryImportant: grupa Żywiec podobno odbiera dowolna liczbę butelek. Trzeba tez wymusić odbiór butelek od wszystkich browarów. Wszystko jest lepsze, niż oczekiwania od konsumenta, ze będzie zbierał paragony za piwo. Mamy 21 wiek, już w ostateczności niech to na jakaś appke nabijają, jak tak się upierają przy dowodzie zakupu.
@kasa: Odbiera ale nie wszystkie sklepy biorą udział w akcji. Owszem, jakby browary brały wszystkie butelki to byłoby łatwiej. Mamy 21 wiek ale nie w polsce, nie ma co się czepiać sklepów gdyż to w duzej mierze nie zalezy od nich. Butelki za to muszą przyjmować duże sklepy.. no i nie mów mi, że zabranie ze sklepu paragonu jest czymś trudnym.
@PersonaVeryImportant: Zabranie paragonu nie. Trzymanie paragonów sprzed kilku tygodni i potem szukanie - tak. Są małe sklepiki (mam nawet taki jeden niedaleko), które przyjmą bez problemów każdą ilość butelek. Tak też miałem w Żabce, ale zmienił się właściciel i ostatnio zrobił mi problem, jak przyniosłem 6 butelek a kupiłem 3 browary. Już więcej tam nie chodzę, ciekawe czy sklepowi się opłaca tracić utarg ~600zł miesięcznie, czy mogli jednak przechować te kilka