Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby przybliżyć mi temat wykonywania projektów 3D (chyba tak się to nazywa, mogę się mylić).

Ogólnie mam firme, która z carbonu wykona to, co chce - muszę podesłać im projekt. Teraz chciałbym się dowiedzieć skąd mogę wziac ten projekt albo kto się tym zajmuje, ja mówię co chce i jak ma to wyglądać, ktoś ten projekt wykonuje i ja przesyłam do tej firmy.

Nie wiem jak inaczej to opisać. Help.

#informatyka
#projektowanie
#programowanie

Sorki za tagi, nie wiem jakie wstawić.
  • 7
  • Odpowiedz
@ramenramen: W najprostszych przypadkach (projekt) może chodzić o rysunek techniczny w pdf'ie, ale raczej chodzi o jakiś dxf/dwg albo gerber, poszukaj na stronie jak mają, albo dopytaj... A co do samego projektowania jak chcesz całkiem coś poważnego, np. rakietę kosmiczną to uderzaj do Elona, jak most kolejowy to do Mostostalu, itp., w prostszych sprawach to jakiegoś ogarniętego studenta politechniki może poszukaj.
  • Odpowiedz
@ramenramen: Jeżeli jest to coś o bardziej skomplikowanym kształcie, to mogą Cię również prosić o model 3D, najczęściej w formacie .stp lub .igs - zrobią z niego formę do wykonania części. Możliwe, że potrzebowałbyś kogoś, kto może Ci ogarnąć taki model. Wejdź na olx-a lub podobne, wpisz "projekty cad" i na pewno znajdziesz kogoś w okolicy.
  • Odpowiedz