Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem czyścić uszy fonixem. niestety coś mi się zatkało, i zacząłem patyczkiem 'odsączać' ucho. Teraz mi spuchło, swędzi mnie, jestem przygłuchy. Taki stan utrzymuje sie już od 3 dni.
Jakieś pomysły jak załagodzić powstały stan ?
#zdrowie
  • 24
@shaelix92: uprzejmie informuję że zakrapianie uszu nie ma najmniejszego sensu. Krople do nosa (aplikujesz do nosa) i kładziesz się na bolące ucho. Leż tak i przełykaj ślinę, ziewaj, od tego się kanalik odblokuje i krople spłyna do ucha
  • 0
@shaelix92: właśnie leczę takie przewlekłe gówno :c
Nie mocz ucha, nie grzeb patykiem, ciepłe kompresy, woda utleniona nie zaszkodzi. Noś czapkę i nie dotykaj.

Sprawdź klasyczne leki przeciwbólowe i zapaleniu np. Ibuprofen czy aspirina, jak geneza jest bakteryjna to bez antybiotyku nie da rady :c

Z leczeniem miejscowym bywa różnie
@MrsHyde: wiesz co, mam taki roztwór rozgrzewający, zapomniałem nazwy- salicynowy ? Całkiem dawał rade, także po przepłukaniu wodą utlenioną rozgrzeje je sobie tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shaelix92: Pisze że swojego doświadczenia. Kiedyś właśnie przez nadmierną higienę ucha i patyczki 2x miałam zapalenie ucha. Jak się wyleczyłam to przerzuciłam się na fonixy itp, ale też po tym zatykało mi uszy. Wkurzyłam się i umyłam normalnie wodą i się od razu odetkało. Czasami najprostsze metody są najlepsze, a nie jakieś wynalazki ( ͡° ͜ʖ ͡°)