Wpis z mikrobloga

  • 0
Szukam czego użyć do stworzenia takiej aplikacji:

Jest Rpi, które zbiera dane z czujników co 200ms, te dane muszą być wysyłane do serwera zewnętrznego. W przypadku gdy nie ma Internetu w rpi, dane te muszą być magazynowane i potem wysyłane aby była spójność. Rpi nie może pełnić rolę serwera danych dla zewnętrznej apki, to by było za proste no ale się nie da.

Myślałem nad kilkoma rozwiązaniami:

1. Skrypt na rpi wysyła dane na bieżąco na zewnątrz, jeśli jest offline to zapisuje do csv i jak wróci net to wysyła większą paczkę z zmagazynowanymi danymi.
2. Jakiś pusher do wysyłania z rpi?

Jakieś inne pomysły?

#programowanie #php #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lu43n nie no, kolejka może być zapisywana, nawet powinna być, zależy od implementacji: ja cenię sobie bullmq - implementacja kolejek oparta na Redis do node, a więc jakieś zapisy tego co jest w kolejce jest w kwestii Redis
  • Odpowiedz
@lu43n: lokalnie zapisywanie do pliku/stałej pamięci - aby można było wysłać dane, które nie zostały wysłane z jakiegos powodu. Po stronie serwera - kolejka, która wspiera ponowne obsłużenie w przypadku błędu, ewentualnie dead-letter, tak aby nie stracić danych, które są już wysłane na serwer. Jeśli dane są zbierane co 200ms, dobrym pomysłem będzie wysyłanie danych w paczkach, niż obsługiwać każdy odczyt osobno, będzie to dużo wydajniej działało.
  • Odpowiedz