Wpis z mikrobloga

#mac #macos #imac #apple

Hejka aplowe świry, szukam komputera dla siebie, najlepiej apple, najlepiej 2019, nie pogardziłbym laptopem ale jeżeli est duża rozbieżność cenowa, może być stacjonarka. Na co warto zawiesić oko tak do 5-6k, gdzie wiadomo, wolałbym mniej xD

To co mi potrzebne w komputerku to ewentualna obróbka audio/wideo, wszelkie biurowe pakiety i takie pierdoły.
Głównie będzie stał na biurku podpięty pod jakiegoś ultrawide, dla komfortu pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@UlanyKrul: jak chcesz podpinać monitor to prędzej laptop, w Twoim budżecie najlepiej (z nowych) wypadałby Air w cenie albo 5,5k albo 6,5k (różnica tylko w pojemności dysku)

chyba, że Ci nie pasuje to możesz uderzyć w 21-calowego iMaca, środkowy wariant z normalną kartą Radeon Pro 555X to wydatek 6,5k (trochę przekracza budżet, ale tego tańszego imo nie ma co brać)
@seeksoul: Air byłby spoko, jeśli ( uwaga nie mam pojęcia jak to jest bo windows mocno ) serio dawałby radę, uciągał wszelkie programy bez śmiesznych przycięć bo na moim lapkoku lenoviku to zmora.

iMac byłby super opcją, nie dość, że masz sensowny monitor, to jeszcze zwyczajnie ma swoją wartość dekoracyjną, a że jestem zaciętym estetą to i na to patrzę.
Tylko jak tak kalkuluję, to fajnie byłoby wziąć taki 4k, choć
@UlanyKrul: zależy jakie to programy, musiałbyś poszukać jakichś benchmarków w necie; strzelam, że na pewno coś znajdziesz. Biurowe pakiety działają oczywiście bez zarzutu (przy czym od razu masz applowy pakiet Pages+Numbers+Slides), a co do obróbki to tak jak wyżej

iMac jest bardzo dobrym komputerem i o ile do reszty produktów Apple można się srać, ze drogie, że gunwo, że ktoś robi lepsze to akurat do iMaców ciężko się przeczepić. Sam mam
Pobierz seeksoul - @UlanyKrul: zależy jakie to programy, musiałbyś poszukać jakichś benchmark...
źródło: comment_mAELC36Q6KTzZryh6oMWuZhtmB2k8pdF.jpg