Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić sobie excel, w którym zapisywałbym: data, kurs zakupu, ilość zakupionych sztuk, kurs sprzedaży, ilość sprzedanych sztuk, różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą, procent zysku/straty, aktualny kapitał

Wydaje się to dość proste, ale grając dużo na giełdzie i dodając ciągle dane, za parę dni musiałbym scrollować pół godziny w dół, żeby dopisać dane do statystyki. Da się jakoś odwrócić excela, żebym dane mógł wpisywać od góry, a nie od dołu?

#excel #gielda #kryptowaluty
  • 11
@krzychool: @wykopsowa: @Ignorantum:

A da się zrobić tak, żeby excel sam czytał słowa "buy" i "sell" i na podstawie tego robił odpowiednie obliczenia dla danego wiersza? Chodzi mi o to, żebym nie musiał robić dwóch osobnych tabeli dla buy i sell, tylko żeby wszystko wrzucać w jednym ciągu z góry do dołu
@puexam:

Raz fee jest pobierane w LTC, a raz w USDT, zależnie czy buy czy sell, a ja chciałbym, żeby mi to przeliczało wszystko na USDT.

Dodatkowo, chciałbym, żeby daty zakupu i sprzedaży były czytelne i jasne, a jeśli zrobię dwie tabelki osobno dla buy i sell, to jeśli kupię trzy razy po to, żeby sprzedać tylko raz, to już mi się zaczyna robić przeskok w tabelkach i po kilku takich
Pobierz Dimetox - @puexam: 

Raz fee jest pobierane w LTC, a raz w USDT, zależnie czy buy c...
źródło: comment_y0ZTG51KnC1k2hwe0uuFsccnxlkkGGP4.jpg
@Dimetox: najprościej będzie dodać wszędzie po kolumnie z prostą formułą "if"
np. fee+fee coin w kolumnie I wpisz

=if(H2="LTC";G2*5;G2)
liczbę 5 podmień kursem LTC/USDT

Podobnie po kolumnie D dodaj sobie nową kolumne i tam daj

=if(C2="BUY";-D2;D2)
@puexam: Ok, dzięki, ale pojawił się nowy problem, ten cały excel to historia ściągnięta z giełdy i żadnej liczby stamtąd nie da się zliczyć, bo pokazuje zawsze 0, nawet jeśli ja tam dopiszę własną cyfrę... O co tu chodzi? (tak, komórki zaznaczam prawidłowo, używam funkcji suma)

edit: ogarnięte

Zaznacz wartości w kolumnie. I następnie:
- Zakładka Dane
-Tekst jako kolumny
-Dalej
-Dalej
-Zaawansowane
-Separator dziesiętny (wybierz kropkę)
-OK
-Zakończ.