Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 247
@Ryonnen: hełmy nie są przystosowane do przyjmowania na siebie jakiegokolwiek pocisku z broni palnej. Nie takie jest przeznaczenie hełmów. Warstwa kevlaru jest za słaba, by zatrzymać postrzał frontslny z 9x19. Hełmy mają chronić głowę przed odłamkami.
  • Odpowiedz
raczej przeżył, bo przewrócił się na twarz i pocisk nie zdążył oddać całej energii


@pcstud: pocisk leci tak szybko, że nie ma znaczenia czy na niego biegniesz, przed nim uciekasz czy upadasz.
  • Odpowiedz
@NukeOps: Demoranch zrobił kiedyś filmik, jak strzelał do hełmu MICH. Zaczął jak zwykle od 22LR, oraz .38 special (9x29mm) i przetrwał ostrzał z obu, powyżej tego kalibru już niestety nie było tak miło.
  • Odpowiedz
@Ryonnen: hełmy nie są przystosowane do przyjmowania na siebie jakiegokolwiek pocisku z broni palnej. Nie takie jest przeznaczenie hełmów. Warstwa kevlaru jest za słaba, by zatrzymać postrzał frontslny z 9x19. Hełmy mają chronić głowę przed odłamkami.


W związku z tym żołnierza należy sądzić za nieregulaminowe wykorzystanie hełmu, a sam strzał oddać jeszcze raz tym razem skutecznie.
  • Odpowiedz
@memento_mori prychłem.

@NukeOps a Tobie się nie pomyliło z okularami taktycznymi? Nie pytam złośliwie, ale wydaje mi się, że hełmy jednak wytrzymują trochę więcej i że jednak mają chronić czerep przed pociskami. Nie pytam złośliwie - w wolnej chwili mam zamiar poszukać czegos na ten temat.
  • Odpowiedz
hełmy nie są przystosowane do przyjmowania na siebie jakiegokolwiek pocisku z broni palnej. Nie takie jest przeznaczenie hełmów.


@NukeOps: otóż to, przecież pocisk trafiający w hełm i nie przebijający go i tak przekaże mu swoją energię - efekt można porównać z kopnięciem przez konia...
  • Odpowiedz