Wpis z mikrobloga

#rock #polskamuzyka
#cultowe (26/1000)

Luxtorpeda - Gdzie Ty Jesteś? z płyty Robaki (2012), czyli "remake" numeru od 52 Dębiec.

Luxtorpeda ma rzeszę hejterów i rzeszę miłośników, ja byłbym trochę bliżej tych pierwszych, chociaż trzeba przyznać że niektóre riffy w stylu pustynnego QotSA są całkiem ciekawe. A ten numer oczywiście jest inny niż wszystkie i pewnie dlatego wbił mi się w głowę. Poza tym instrumentalnie przypomina mi jakieś grunge w stylu Alice in Chains :)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #polskamuzyka
#cultowe (26/1000)

Luxtorpeda - Gdzie Ty Jesteś?...
  • 5
Jakoś zwykłem słuchać tych bardziej rozpoznawalnych numerów, ze względu na łatwość ich odbioru.


@t1daxey: ja stety/niestety uznaję tylko słuchanie płyt w całości, więc jeden numer czy 3 nie uratuje mi odbioru płyty. Tak czy siak też ciężko mi ich docenić w sensie muzycznym/artystycznym, no ale trzeba docenić że jakiś tam sukces odnieśli i przez to że nazwiska są rozpoznawalne to szum był. A co więcej sporo ludzi słucha tego ponad podziałami
@cult_of_luna: Owszem, jeśli oceniam to przesł#!$%@?ę cały materiał. Ale wyciągam perełki, które potem wlatują na ponowny odsłuch z czystej przyjemności. Akurat Luxi mieli na tyle dobrze, że taki Litza zebrał doświadczenia, a przede wszystkim znajomości w poprzednich udziałach (nie mówię o dzieciach) ;) To niesamowity boost, jak znane nazwiska tworzą coś nowego. No chyba, że jest się kimś Ważnym z Kultu i tworzy się grupę Darmozjadów :D Nie zawsze to działa.