Wpis z mikrobloga

  • 262
Wiem że nocna ale poważna rozkmina ok
Poważna
Zastanawiam się czy te wszystkie osoby pro-life, będące za zakazem aborcji w jakimkolwiek przypadku myślą o tym, że to im może się zdarzyć. Że to ich żona/córka/siostra/mama może zostać zgwałcona przez jakiegos wariata idąc wieczorem do domu. Ja jestem za całkowitą legalizacją aborcji, niemniej jednak jestem w stanie zrozumieć osoby dla których aborcja na życzenie nie powinna być legalna. Rozumiem to. Ale co do #!$%@? kiedy prawakowi żona ma urodzic dziecko gwałciciela. Z uśmiechem na ustach będzie je wychowywał i patrzył na cierpienie żony? Już to widzę. Nie wierzę, po prostu nie wierzę że takie rzeczy się zdarzają. W przypadku całkowitego zakazu takie osoby byłyby pierwsze do wycieczki na Słowację, oczywiście pocichutku
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@germijak jak płód okej PŁÓD może myśleć że chce się urodzić xD
Nigdzie nigdy przenigdy nie napisałam że to łatwy i przyjemny zabieg. Dla każdej kobiety to bardziej lub mniej trudny wybór, ale nigdy nie jest łatwy. Poza tym porównywanie poronienia z aborcją.... Eh z kim ja tu w ogóle dyskutuję
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@masz_fajne_donice płód może czuć, ale nie myśleć. Miesiąc po urodzeniu jest już poza organizmem matki-żywicielki. Nawet inne osoby są w stanie się wtedy dzieckiem zająć. Trudno jest przeprowadzić wymuszony poród w czwartym miesiącu ciąży, przenieść płód do najlepszego inkubatora na świecie i oczekiwać że przeżyje. Nie przeżyje. I dla mnie to jest też granica do której aborcja powinna być przeprowadzana - kiedy płód poza organizmem matki nie ma szans na przeżycie
  • Odpowiedz
Ale co do #!$%@? kiedy prawakowi żona ma urodzic dziecko gwałciciela. Z uśmiechem na ustach będzie je wychowywał i patrzył na cierpienie żony? Już to widzę. Nie wierzę, po prostu nie wierzę że takie rzeczy się zdarzają.


@szzzzzz: Nikt kobiecie nie każe wychowywać takiego dziecka. Od razu po porodzie może się go zrzec i dziecko zostanie adoptowane.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mpetrumnigrum pewnie, a trauma że nosi w sobie efekt tak obrzydliwego czynu, #!$%@? gospodarka hormonalna, ból podczas porodu, miliony możliwych komplikacji, rozstępy, całkowicie zmienione ciało i całe mnóstwo innych skutków to już totalnie nieistotne szczegóły
  • Odpowiedz
a trauma że nosi w sobie efekt tak obrzydliwego czynu, #!$%@? gospodarka hormonalna, ból podczas porodu, miliony możliwych komplikacji, rozstępy, całkowicie zmienione ciało i całe mnóstwo innych skutków to już totalnie nieistotne szczegóły


@szzzzzz: To są bardzo istotne szczegóły. Dlatego nigdy nie zaspokoimy dwóch stron. Trzeba się jednak zastanowić co jest najważniejsze dla człowieka?
Wychodzi na to że życie, człowiek nie ma nic ważniejszego. Dlaczego mamy zabijać niewinnych ludzi?

Jednocześnie wiem że ciąża może jeszcze bardziej strałmatyzować ofiarę i zmuszanie jej (do donoszenia ciąży) gdy wyjątkowo cierpi psychicznie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mpetrumnigrum tak jak pisałam wyżej, dla mnie jedna szczęśliwa osoba jest lepszym wyborem niż dwie nieszczęśliwe. A to czy życie ludzkie jest najważniejszą wartością to już kwestia indywidualna. Jeśli zanim byś się zdecydował na dziecko mógłbyś się dowiedzieć że będzie ono nieszczęśliwe, schorowane, gnębione w szkole, umrze na białaczkę w wieku 25 lat, to nadal byś się na nie zdecydował? Ja na pewno nie. A gdybym miała rodzica który by mi
  • Odpowiedz
Ale jak tylko pomyślę, że mogłoby je spotkać coś strasznego, to przechodzi. Tak bardzo kocham dzieci, że nie chcę aby cokolwiek złego im się stało i dlatego nie powołuję ich na ten świat, bo zła nie da się uniknąć. Gdyby życie wyglądało inaczej, może bym zmieniła zdanie, kto wie.


@szzzzzz: Chyba ktoś cię mocno skrzywdził prawda?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szzzzzz: Niektórzy są tu chyba niepoważni podając rozstępy i zmienione po porodzie ciało jako powód do aborcji. Z takim podejściem to lepiej od razu wykonać zabieg medyczny żeby być bezpłodnym.
  • Odpowiedz
życie :) nic więcej, ani mniej, tylko nasza marna egzystencja i brzemię świadomości


@szzzzzz: Ale wiesz że ty postrzegasz świat jako zły, niegodny, paskudny.
A inni ludzie jako wspaniały , majestatyczny i najlepszy.
Wszystko zależy od danego człowieka.
Skąd wiesz jak ten świat będzie postrzegało twoje dziecko?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mpetrumnigrum masz absolutną rację, absolutną. Każda jednostka na świecie ma swoje spojrzenie na świat. I każde jest wyjątkowe jak linie papilarne. Tylko dlatego że ja doświadczyłam go w zły sposób nie znaczy że moje dziecko będzie je postrzegać tak samo. Może odnaleźć swoje szczęście, być spełnione. Ale to jest to ryzyko. Ja nigdy nie lubiłam ryzykować. Albo się uda albo nie. Ja wolę nie próbować. Nie uważam za moralne żonglowanie czyimś
  • Odpowiedz
Nie uważam za moralne żonglowanie czyimś życiem.


@szzzzzz: A jednak uważasz bo jesteś za aborcją (nie wiem tylko w jakim stopniu czy dla każdej kobiety na życzenie) Jeśli ten człowiek którego kobieta chce zabić postrzegał by świat za doskonały i piękny co wtedy?
Liczę na twoją odpowiedź.
Jutro po południu odpowiem.
Miłej nocy dnia.
  • Odpowiedz
@szzzzzz życie ludzkie nie jest najważniejszą wartością, ale nie jest to powód żeby osobie niewinnej (a samo poczęcie osoby jeszcze nie czyni ją winnym czegokolwiek) to życie odbierać. Są ludzie którzy nie odczuwają zmysłów, w odniesieniu do nich argument że "nic nie czują" może wydawać się trafny ale nie jest to jeszcze powód żeby odbierać im życie. Samo życie ma bardzo jasno określone granice, poczęcie i śmierć. Odbieranie życia osobie niczemu
  • Odpowiedz