Wpis z mikrobloga

Kurcze naprawdę nie mam ręki do roślin. Tylko sukulenty u mnie wytrzymują. Nawet skrzydłokwiat (tak się chyba nazywa) roślina dla debili mi albo więdnie albo gnije i kwiatków też już nie ma ehhhhhhhhh
A ja tak lubię roślinki ;-; weźcie polećcie jakieś inne kaktusy aloesy nie wiem paprotki?
  • 18
@WracamNadRanem postawiłam zgodnie z zaleceniami na doniczce xD nie stoi przy oknie, ale w kuchni, jest tam troszkę chłodniej ok 18-20 stopni, ma dostęp do światła, podlewam co 2-3 dni albo i rzadziej bo w tym miejscu jest dość duża wilgotność
@szzzzzz: To z mojej strony mogę powiedzieć, że skrzydłokwiat nie musi mieć dużo światła. Wilgotne powietrze jak najbardziej ok. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra. Warto też przetrzeć mu liście raz na jakiś czas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szzzzzz: widzisz, ja z kwiatami całkiem spoko ale sukulenty to mi zawsze masowo zdychały. Spróbuj może paprotke albo orchidee. Też mało wymagające bardzo, tyko paprocie nienawidza dotykania i przestawiania.

Aloes spoko I praktyczny. Do tego polecam sansewerie (teraz była w mega promce w biedrze podobno), zajebista roślinka i ładnie oczyszcza powietrze.