Wpis z mikrobloga

Jest jakaś opcja aby żarówki Yeelight używać bez problemu poprzez ręczny włącznik/wyłączni światła? Ciągle odpalanie żarówki przez telefon jest trochę kłopotliwe, a z kolei gdy odpalam ją standardowym włącznikiem to nie zawsze za pierwszym razem chce się zapalić (czasami muszę z 2-3 razy kliknąć włącznik). Raz zdarzyła się sytuacja, że kliknąłem 5 razy i żarówka wróciła do ustawień fabrycznych (tak, wiem, że jest to zaprogramowane i po pięciokrotnym włączeniu i wyłączeniu wraca do ustawień podstawowych).

#yeelight #xiaomi #smarthome #xiaomihome #mihome #pytanie
  • 6
@dawid110d: Przecież to są standardowe żarówki na E27 i normalnie działają z włącznikami po kablu. Łączność bezprzewodowa to tylko dodatek. Miałem takie żarówki i działały bez problemu, nigdy nie miałem sytuacji aby się żarówka nie włączyła. Odczuwalne było jedynie minimalne opóźnienie w stosunku do żarówek "nieinteligentnych".
@miboy: Masz na myśli coś takiego? Z tego co wiem to tutaj ten włącznik łączy się po BT, więc aby mi to działało z żarówką to potrzebuję do tego jeszcze bramki od Xiaomi, która połączy się poprzez BT z włącznikiem, a potem po WiFi z żarówką. Trochę zbyt dużo kombinowania i stanowczo zbyt droga opcja, aby dla jednej żarówki kupować bramkę (,)