Wpis z mikrobloga

#wroclaw nikt sytuacji z waszym MPK nie analizował prawnie pod kątem jakiś rekompensat czy zwolnień z opłat biletowych ? Nie chcecie mi powiedzieć że przy tak słabej infrastrukturze i tyłu zdarzeniach kanary normalnie na miasto u was wychodzą.
  • 6
@motaboy: no właśnie jak tak czytam co się tam dzieje to chyba tylko impuls ekonomiczny mógłby zmotywować władze miasta do poprawy. Tak czy inaczej masakra tam jest trzymajcie się w tym Wrocławiu.
Tak czy inaczej masakra tam jest trzymajcie się w tym Wrocławiu.


@sloma_: Generalnie to muszą też uważać czego się trzymają, bo poręcze w tramwajach też mogą się rozsypywać.

Mam wrażenie że to będzie kolejny etap likwidacji komunikacji publicznej jako takiej w Polsce. To jest dokładnie podobna sytuacja, jaka miała miejsce w latach 90 na kolei. Zaniedbania (często celowe), zmiany w kursowaniu, likwidacja (bo niedochodowe, bo nikt nie chce jeździć). Pozamiatane.

Ewentualnie
@Bratkello: Warszawa jest przypadkiem szczególnym w skali kraju, bo działa korzystając z modelu centralizacji kraju i generalnie "wysysa" umysłu i pieniądze. Stąd tam po prostu są pieniądze na ten transport.

Chwalony transport warszawski też ma swoje wady i już tu kiedyś miałem awanturę z wykopkami zakochanymi w warszawskim ZTM. A ten jest nieczytelny na pierwszy rzut oka dla kogoś, kto ląduje np. na dworcu zachodnim bez wcześniejszego sprawdzenia które pojazdy są