Wpis z mikrobloga

  • 0
Cześć

Jest jakiś sposób, żeby ustawić w apce od Xbox game pass na PC obsługę padem od Xboxa one? W sensie nie gier tylko samej apki jak w trybie Big picture na Steam?

Mam PC podłączonego do Tv i zasadzie używam jak konsoli. Steam na autostarcie odpala się od razu w Big picture i dzięki temu jednym przyciskiem odpalam kompa i w ogóle nie używam myszki. Da radę zrobić coś podobnego z apką od Microsoftu?

#pcmasterrace #xboxgamepass #steam #grypc
  • 8
  • Odpowiedz
@Zetiks: Jeżeli podepniesz pada po kablu to każda appka UWP będzie miała podstawową nawigację. Nawet panel powiadomień Win10 mogę obsługiwać padem. Co do uruchamiania to nie próbowałem ale przycisk Xbox na padzie powinien coś robić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@keton22 O tym nie wiedziałem, przyznam że nawet go chyba nigdy kablem nie podpiąłem. Niestety to nie rozwiąże mojego problemu. Pad muszę mieć bezprzewodowo, z uwagi na młodego grasującego po chacie. Dlatego dużo wygodniej mi było obsługiwać wszystko jednym urządzeniem niż do każdego uruchamiania kompa wyciągać np dodatkowo myszkę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@keton22 Tak, tak do tej pory gry z poza Steam dodawałem ręcznie i to działało całkiem spoko. Spróbuję podpiąć dziś któraś z Game pass. Jeśli to zadziała to w zasadzie problem rozwiązany.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@keton22 Dzięki! Stestuję wieczorem. Gdyby udało się to w ten sposób załatwić to zawsze jest jakieś rozwiązanie. Szkoda tylko że wtedy będzie pewnie otwarty równocześnie klient steam i klient Xbox GP. Ale tego raczej nie przeskoczę.
  • Odpowiedz
klient Xbox GP


@Zetiks: nie będzie bo nie jest wymagany do działania. appki Xbox beta w ogóle nie musisz instalować jak długo konto podpięte do MS Store zawiera aktywnego Game passa. Xbox app to tylko zestaw skrótów do MS Store i do zainstalowanych gier.
  • Odpowiedz