Wpis z mikrobloga

Podziwiam #wroclaw. Sam mieszkam w #poznan i podczas moich najczęstszych podróży tramwajem, czyli podczas 3 lat licencjatu i 2 lat magisterski, motorniczy z tramwaju kazał wyjść z powodu usterki raz. Był to wtedy dla mnie wielki szok i ciekawe doświadczenie.
Drugi raz widziałem na własne oczy jak trakcja się zerwała.
Raz czytałem w newsach, że tramwaj się wykoleił i była to wielka afera.

Więc w przeciągu 5 lat zobaczyłem mniej niż jak siedzę od tygodnia na tagu #wroclaw

Wy tam macie jakiś park rozrywki i chyba się znowu na pół roku do was przeprowadzę, bo chce doświadczyć tego na własnej skórze xD
  • 22
@KruciHegot Źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli, że na Wykopie Wrocław jest uznawany za najlepsze miasto na świecie, pomimo np źle działającej komunikacji, która w moim mniemaniu sporo rzutuje na jakość życia w mieście.
@Alek123: to w tym wg mnie też się mylisz. Jest dużo o Wrocławiu ale raczej w złym lub neutralnym świetle:
-prezydent którego jedynym osiągnięciem jest wpuszczenie kota do gabinetu
-nieudolny prezes MPK
-codzienne wykolejenia
-śmieszne artykuły w gazecie wrocławskiej
-najazd Ukraińców
-szaszłyk za 100 złotych
-Rumun z IBM

Nigdy nie byłem we Wrocławiu, ale to są skojarzenia, które nabyłem o nim na wykopie (wcześniej to miasto kojarzyło mi się z mostami
@niochland: Ja mieszkam w Poznaniu 2 lata i wysiadałam z tramwaju 3/4 razy, raz to samochód wjechał w tramwaj na śródce i się zatrzymał naprzeciwko mnie xD ale jak juz jest awaria to jest szybko naprawiona, raz nawet nie zdążyłam przejść na następny przystanek.
@niochland: Mieszkam już w poz 5 lat . Pisze właśnie z tramwaju z którego korzystam przynajmniej dwa razy dziennie . Nigdy nie spotkałem się z wykolejeniem . Raz tylko czytałem ze jak się wykoleił to #!$%@? w sklep xd a tak praktycznie zero usterek. Patrząc po wykopie to Wrocław jest jakimś zagłębiem patologii tramwajowej max xd