Wpis z mikrobloga

Pytanie odnosnie Allegro. Nie mieszkam w Polsce ale czasem kupuje cos na Allegro. Zawsze jakis znajomy odbierze z paczkomatu i podrzuci do domu rodzinnego.
Ostatnio zamowilem pewien przedmiot ze sklepu (nie od osoby prywatnej). Przyszedl, paczka zostala odebrana i podrzucona do domu rodzinnego. Po jakims czasie do znajomego ktory odbieral paczke przychodzi SMS, ze sklep wyslal zly przedmiot (duzo mniej warty), prosza o jego zwrot i wtedy wysla poprawny przedmiot.
Jestem mega wk*wiony, nie dosc ze nie kwapili sie wyslac wiadomosci na Allegro tylko SMSem na numer podany do inpostu, w SMSie napisali dokladnie co w paczce, to jeszcze musze sie prosic znajomych o przepakowanie, dwa dodatkowe kursy do paczkomatu.
Co byscie zrobili? Taka sytuacja troche nie do pomyslenia, nie tylko na eBayu, ale nawet chinczycy na Ali tak nie robia, zeby prosic o zwrot przedmiotu ktory wyslali przez pomylke i szantazowac, ze bez tego nie wysla towaru za ktory zaplacilem.
#allegro
  • 12
@piwniczak: błędy się zdarzają


@Pienio69: No zdarzaja sie, ale trzeba tez poniesc konsekwencje swoich bledow. Gdyby zamiast w zamowionym towarze, pomylili sie w adresie i wyslali towar pod zly, to tez by mogli zazadac zebym sobie pojezdzil po miescie i odebral paczke od kogostam?
@piwniczak: a mu kto zwraca hajs jak na pobraniach traci kilkaset złotych, bo cebulaki się rozmyśliły? miej ty godność człowieka, to, że ktoś się pomylił to nie znaczy, że teraz ma Ci za to jeszcze płacić pieniądze
@UFC_Jest_W_Dupie z calym szacunkiem, bo znam nick i szanuje, ale wydaje mi sie, ze jestes tutaj bardzo stronniczy.
1) Taka sytuacja, gdzie kupujacy musi naprawiac blad sklepu internetowego, to sytuacja Bantustanu niespotykana na zachodzie Europy, czy to wsrod prywatnych sprzedawcow na eBayu, czy w sklepach internetowych, czy na Amazonie. I szczerze powiedziawszy to, nie rozumiem jakim usprawiedliwieniem dla sprzedawcy mialoby byc to, ze w Polsce cebulaki sie czesto rozmyslaja? Jezeli taka specyfika
@piwniczak:
1) to tylko twoje wyobrażenie, kup cokolwiek wartego więcej niż 10$ to zobaczysz jak chętnie sprzedawcy wysyłają cokolwiek za darmo
na ali kupujesz coś za 50$, później musisz odesłać za 50 zł i Chińczyk może zwróci Ci pieniądze, a jak kupisz i przestanie działać po trzech tygodniach to już zapomnij o jakiejkolwiek kasie
2) jak nie jest skłonna do robienia przysług, to po co ma drugi raz wysyłać? jak nie
@UFC_Jest_W_Dupie: Ad1. Nie prawda, chocby niedawna sytuacja, kupilem na Aliexpress dwa przelaczniki na Zwave, warte okolo 40 dolarow kazdy. Po ok trzech miesiacach i zakonczeniu okresu ochronnego na Ali oba wysiadly. Skontaktowalem sie ze sprzedawca, wyslalem filmik nie dzialajacych przelacznikow, a sprzedawca bardzo goraco przeprasil i wyslal nowe.
Moje wyobrazenie ma dosc dobre podstawy. W samym zeszlym roku zrobilem 222 zamowienia na Amazonie, 230 zamowien na eBayu i niezliczone ilosci w
@piwniczak: ale to nie był jego obowiązek, tylko dobra wola, to, że on wam pomógł to nie znaczy, że inny to zrobi
poczytaj tag aliexpress i zobacz jakie wałki tam idą
ja ostatnio zakup firmowy robiłem na amazonie i sprzedawca mnie olał, nie dość, że cena w koszyku była inna niż pobrali (dla przykładu cena w koszyku 10 funtów bez vat, a pobrali mi 12,3 funtów bez vat, stawka 0%) to