Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jak ustawić piecyk gazowy z dwoma pokrętłami?
W instukcji napisali, że pokrętło mocy słuzy do ustawienia mocy, czyli uzyskania wyższej lub niższej temperatury, a pokrętło temperatury do ustawienia temperatury... Masło maślane...
Jak to powinno być ustawione? Metodą prób i błędów da się to jakoś ustawić, ale jaka kryje się za tym logika? W piecyku, który mam od lat mam ustawioną moc na minimum, a temperaturę na maksimum, a jedynie latem temperaturę zmniejszam, bo jest za gorąca, ale bez poruszania "mocy"...
#pytanie #remontujzwykopem #gaz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: moc jest od wielkosci plomienia, ktory grzeje. Czyli mala moc - dluzej sie nagrzewa, ale na dluzsza mete jest chyba oszczedniejszy. Duza m0c to duzy plomien, ktory zdecydowanie szybciej nagrzewa. Schemat jak w kuchence gazowej z pokretlem 'mocy'. Temperatura to termostat, ktory zalacza lub odcina plomien po osiagnieciu odpowiedniej wartosci. Tak to powinno dzialac
  • Odpowiedz
@Ranger: bo "moc" to realnie moc palnika - ilość gazu, wielkość płomienia.
A "temperatura" to mikser tej wody podgrzanej z palnika, z wodą zimną.
Jak to dobrze ustawić? Cholerawie, bo każdy ma inny piecyk inne opory w rurach itp ;)

Ustawienie proste = ustawić temperaturę na maks, wtedy na wyjściu piecyka leci woda wprost z nagrzewnicy tylko, a "Gazem" wyregulować jej temperaturę. Minusów jest sporo - temperatura mocno zależy od
  • Odpowiedz