Wpis z mikrobloga

Jaki rozwój wypadków na tych uroczystosciach wyzwolenia Auschwitz przewidujecie?
W Izraelu lewicowo liberalna prasa sugeruje, że Izrael może poprzeć narrację rosyjską.
Na pewno zrobi to Putin.
Przemawiać maja tez:
Macron - a on niestety też ma wypowiedzi o wielkim dzieel wyzwolenia dokonanego przez Armie Czerowna
Książę Karol - no tu atak na Polske byłby dla mnie ogromnym zaskoczeniem
Wiceprezydent USA M.Pence - tu niby Szczerski coś mówił, że coś ma rzeknac w naszym imieniu.

Zapewne Rosjanie jeszcze ''ujawnia tajne'' dokumenty prasa to nagłosni, a potem sie okaże, że to jakies starocie naciągane pod tezę znane od dziesiacioleci.
W Polsce ma na żywo działąć sztab kryzysowy złożóny z polityków i hisotryków. Wykupiono tez zawczasu meijsce w gazetach izraelskich.
Zobaczymy jak sobie radzi państwo w takiej sytuacji.

#neuropa #4konserwy #rosja #polityka #izrael
  • 10
zależy, co rozumiesz pod pojęciem "narracji rosyjskiej". Czy to, co Putin powiedział naprawdę, czy to, co wmówiła Polakom polska propaganda?


@kjjbox: Przecięz niektórych najmocniejszych wypowiedzi Putina nawet specjalnie w Polsce nie nagłosniono. Jak tej o byciu nasladowcami hitlerowców. A rosyjska narracja dla mnie to nie tylko słowa Putina, ale tez to co jest w ich mediaach i to co mówili inni politycy. A mówili mniej wiecej to co u nas zrozumiano
@szurszur myślę że Izrael poprze Putina dość ogólnikowo, tzn na pewno wspomni o kluczowej roli Armii Czerwonej w pokonaniu hitleryzmu i wyzwoleniu Auschwitz. Na pewno nie będzie robił bezpośrednich antypolskich wycieczek
W Polsce ma na żywo działąć sztab kryzysowy złożóny z polityków i hisotryków. Wykupiono tez zawczasu meijsce w gazetach izraelskich.

Zobaczymy jak sobie radzi państwo w takiej sytuacji.


@szurszur: moim zdaniem powinniśmy już zaatakować na tydzień przed uroczystościami i ciągnąć do tygodnia po. Chyba stać na to Polskę?
@Marek_Licyniusz_Krassus: Też uważąłem, że powinien leciec, ale gdy zobaczyłem jak prezydent Polski trzesie sie w nerwach wywpowiadajac sie o sedziach to se pomyślałem, że może lepiej go jednak gdzieś schować niż miałby na gorąco reagować, bo wtedy łatwo o błedy. Polityka wizerunkowo na zewnątrz to nie to samo co taka polityka wobec latami urabianego elektoratu.
@szurszur: Będzie szaklowanie Polski na pewno. Narracja była szykowana już od pewnego czasu. Zresztą znając rosyjską TV już jest przygotowany przekaz. W świat pójdzie, że nie Niemcy i Polacy robili to samo podczas wojny w sprawie żydów. A pamiętajmy, że opinia na Zachodzie nie rozumie coraz częściej, czemu obozy na terenie polski nie są polskie. USA mogą wrzucić coś o roszczeniach. Dobry ruch ze strony naszego rządu ze sztabem kryzysowym i
@szurszur: ale w jakim celu miałby leciec? Proszę Cię. Podejrzewam, że poprzedni rząd by elciał i ejszcze trąbił jaki to sukces że izrael zaprosił polske. Ciul, że nie moglibyśmy się nawet odezwać reagując jak nas (zapewne) będą opluwać putiny i inne ćwoki kłamiąc jak najęci przy poklasku żydowskich gospodarzy.
Jak cie ktoś zaparsza na imprezke ale zaznacza, że nie będziesz sie mogl odzywac a ty amsz 100% pewnosc ze inni rozmawiajac