Wpis z mikrobloga

#rpg

Grał ktoś już w Alien RPG i byłby skłonny podzielić się wrażeniami? Wygląda ciekawie, ale mam pewne obawy co do jego "RPGowości", bo bazując na filmach wszystko było mocno zamknięte, a więc i interakcje z innymi mocno ograniczone.
  • 7
  • Odpowiedz
@TrueGrey: pytasz o aliena od FL ? Grałem w scenariusz z QS i naprawdę rewelacyjnie się na nim bawiłem. Czuć ducha filmów , mechanika ja est mordrcza, alieny też. Kampanii nie odpalaliśmy.
  • Odpowiedz
@j1mmy: Dokładnie o tego. Dobra i zła to wiadomość, dobra, bo bardzo lubię uniwersum, zła, że kolejny RPG do kupienia. Dzięki : ) A jak wygląda sama rozgrywka, to bardziej takie RPG akcji, czy jest więcej miejsca na "story telling" jak chociażby w nowym WoDzie?
  • Odpowiedz
@TrueGrey: nie bardzo umiem się ustosunkować. To zgrabna nowoczesna mechanika i jak wszystkie tego typu mechaniki wspiera opowieść. Core mechanika jest prosty bierzesz tyle kostek ile masz cechę i umiejętność , wyturlasz chociaż jedno 6 masz sukces osiągnąłeś co chciałeś(w alienie dorzuca sięjeszcze kości za stres i można przerzucić się pewną ograniczoną ilość razy jak nie miałeś sukcesu). Do tego masz specjalne umiejętności , które dają wiecej opcji mg (wykorzystanie umiejętności
  • Odpowiedz
@j1mmy: Bardziej mi chodziło jak wygląda gra poza akcją, tzn. gdy nie ma walki (czyste RP), bo same filmy były raczej klaustrofobiczne i zamknięte, więc nie było tam wiele miejsca na jakieś intrygi, rzeczy drugorzędne. Coś ala typowe zdarzenia z fantasy RPG w karczmach, sklepach. Są tu w ogóle jakieś umiejętności nastawione na rozmowę/interakcję z innymi istotami rozumnymi?
  • Odpowiedz
@TrueGrey: Uczciwie odpowiem nie wiem. Nie czytałem podręcznika. Zasadniczo tryb kinowy ma oddawać filmy więc będzie klustrobicznie i amknięcie. Ale każdy gracz w takiej przygodzie ma własną agendę do zrelizowania więc intryga jest zaszyt w przygodę. Na tym silniku masz dwie umiejętności społeczne: Kulturę i manipulację. W Coriolisie (inna gra na tej mechanice) bardzo istotne.
  • Odpowiedz
@j1mmy: Ok, dzięki, w takim razie mam mniej więcej obraz trybu "cinema", postaram się znaleźć coś (najlepiej sesję) na necie o "kampanii", bo jednak jestem zwolennikiem rzeczy długofalowych i większej dowolności w tworzeniu postaci : )
  • Odpowiedz