Wpis z mikrobloga

Panowie, woj. dolnośląskie, czy na takim dachu z dachówek ceramicznych da się coś ugrać? 4-5kWp by mi wystarczyło, bo rachunków monstrualnych nie mam. Pytanie, czy taka forma dachu podnosi znacząco koszty montażu i ew. czy nie stanowi przeszkody natury ekonomicznej opłacalności/wydajności? Tzw. tworzenie się cieni na dachu itp.
Przeszkód terenowych od południa brak - null - kompletnie czysto.. Od wschodu i zachodu delikatnie przysłaniają mnie wyższe szeregówki. Zacieniają mnie na ok 1-1,5 godziny na wchodach/zachodach.

W grę wchodziłby tylko te połacie od południa.

#fotowoltaika
magicznyfred - Panowie, woj. dolnośląskie, czy na takim dachu z dachówek ceramicznych...

źródło: comment_VxD5Wddz6ykjABwNlIk4FoFG6ZZLt9Qn.jpg

Pobierz
  • 9
@Wolasza: no muszę to poobeserwować za dnia, bo się napaliłem, ale z taką konstrukcją dachu i orientacją względem słońca, coraz bardziej dociera do mnie, że to chyba nie dla mnie :/
Na gruncie też odpada, bo działka w zabudowie szeregowej jest poprstu mała i szkoda mi przestrzeni.
@magicznyfred: 5kw na południe wątpliwe, chyba, że na solaredge wykorzystując połacie wsch-zach. Jeśli było by miejsce to uwzględniając ceramikę, popierdzielony dach, optymalizatory na solaredge i panelach Longi 320/360 dał bym radę za 29 brutto i flaszkę ( ͡º ͜ʖ͡º)