Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Ile trwa i jak przebiega robienie prawka? Chodzi mi jak to wygląda od momentu wybrania auto szkoły, jakie są kolejne etapy? I biorąc pod uwagę optymistyczny wariant zdania za 1 razem, jak szybko to trwa?
#lodz Łodzian proszę o polecenie jakiejś auto szkoly. Zależy mi właśnie na jak najszybszym przejściu kursu.
  • 22
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FanaticoRosso1910: jak robisz ekspresem to i w miesiąc dasz radę. Wybierasz szkole, wyrabiasz numer PKK w urzędzie, potem teoria i praktyka z szkoły jazdy, zapisujesz się na egzamin, zdajesz, czekasz na plastik.
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: tak naprawdę jak teraz zdajesz to powinno być luzno, ja zdawałem jakoś na wakacje to było okropnie bo na sam egzamin czekałem 2tygodnie i dostałem jakaś hardkorowa godzine, ze musialem o 5 rano wstać i tak jak piszą wyżej miesiąc wydaje sie realny, ale to trzeba sie niezłe zmobilizować ;p no nic życzę powodzenia :D
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: gdyby jednym problemem uczących się i zdających był okres nauki i termin egzaminu to Łódź by miała 100% zdających za pierwszym razem. Jednak statystyki są "troszkę" inne:
https://www.portalnaukijazdy.pl/wordy-i-zdawalnosc/wojewodzki-osrodek-ruchu-drogowego-w-lodzi-41.html

Dlatego trzeba lekko zakładać 2 miesiące na naukę i termin egzaminu. Przy zdaniu za pierwszym razem około 2-3 tygodni dodatkowo czekasz na dokument. Od stycznia gdy wszedł przepis obowiązku rejestracji każdego nabytego pojazdu do 30 dni, łódzki urząd jest tak oblegany że sprawy praw jazdy również się przesuwają. Jak kiedyś można było nawet po tygodniu dostać, to teraz 2 tygodnia to bardzo optymistyczny termin. Więc licz przynajmniej 3 miesiące jeśli zakładasz zdanie za pierwszym razem.

@niski_czlek: niekoniecznie okres zimowy jest luźnym okresem. Wielu egzaminatorów ma w tym okresie urlopy aby być przygotowanym na największy bum zdających czyli okres wakacji. Dodatkowo uroki lekkiej zimy i brak śniegu również popychają ludzi
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: Ośmieszyłeś się tym usunięciem komentarza ( )

Chciałbym poznać kim jesteś. Chociaż w chwili gorszego dnia, wiedziałbym że istnieje ktoś kto zawsze ma gorzej. Napisz kilka słów o sobie, ładnie się przedstaw (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@mateusz5918 a gdzie robiłeś?

@Heady1991 właśnie mam to samo. Zjade zza granicy. Samo czekanie na dokument to dla mnie nie problem, byle by szybko przejść kurs i egzaminy.

@SeriousDude dzięki za statystykę. Ciekawa informacja. Tak jak pisałem koledze wyżej. Samo czekanie na plastik mnie nie przeraża - na długości kursu i czekaniu na egzamin mi zależy.
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: kilkanaście lat temu istniały opcje kursów przyśpieszonych, lecz były one średnio 30/40% droższe. Czy nadal istnieją? Najlepiej bezpośrednio dzwonić/pisać mejla. Popytaj wśród znajomych gdzie robili. Często znajomi zabierają podczas nauki dobrego kontaktu z instruktorami i dzięki temu mogą Cię zapisać na egzamin wcześniej niż skończysz kurs aby nie robić sobie przerwy.

Pieniądz i gadka zawsze ma duży wpływ aby mieć to czego się oczekuje ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz