Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam taki problem i nie wiem czy w ogóle jest możliwe jego rozwiązanie. Korzystam z neta lte t-mobile, który udostępniam w domu za pomocą telefonu (nie mam routra). Potrzebuję skorzystać z duckDNS żeby mieć stałe IP (nie wiem jak to fachowo nazwać). W jakimś tutorialu wszystko ładnie i prosto wygląda aż do momentu jak trzeba w routerze wpisać czy otworzyć jakiś port chyba 8123 czy jakoś tak. O ile pewnie w konfiguracji routera to banalne to w opcji udostępniania internetu przez androida takich opcji nie ma.
Czy da się to jakoś ogarnąć bez routera?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
#informatyka #pytaniedoeksperta #komputery #siecikomputerowe
  • 5
  • Odpowiedz
@ekimek: Najczęściej internet mobilny jest za NAT i nie masz publicznego adresu IP, duckDNS to jedynie dynamic DNS - czyli jeżeli masz publiczne, ale zmienne IP to tam się automatycznie aktualizuje. Jeżeli masz prywatne IP to nic nie zmieni - musisz użyć jakiegoś VPN albo tunelu (np. reverse SSH/ngrok)
  • Odpowiedz
@ekimek: Najprościej chyba będzie wykorzystać ngrok, instalujesz, wpisujesz token (po zalogowaniu się na stronie w panelu masz do tego komendę) i potem w screenie uruchamiasz sobie ./ngrok tcp 8123 i wyświetli ci się subdomena oraz port na którym masz wystawiony serwer - co prawda przy każdym uruchomieniu będziesz miał inną domenę oraz port, ale to zawsze coś.
Ewentualnie możesz zrobić reverse SSH, ale do tego potrzebujesz jakiegoś VPS, nawet taki
  • Odpowiedz