Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Finansów informowało w listopadzie, że aktualizują białą listę co 24h. Jak jest naprawdę? Wniosek aktualizacyjny w CEIDG zlożony 13.12.2019, dzisiaj mamy 10.01.2020 i dalej nie ma konta na białej liście :P

#podatki #vat #bekazpisu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lolek43: tak, ojciec czekał na aktualziację 3 tygodnie, pomimo tego, że już następnego dnia było to widoczne w ceidg po zalogowaniu.

Nie jest to jednostkowy przypadek.
  • Odpowiedz
@lolek43: w zapewnienia MF nie wierzę. MF zaleca aby wynajmujący zakąłdali kotna firmowe. Sęk w tym, że wg prawa bankowego nie mogą, bo nie sa przedsiębiorcami - nawet dla PITu nie są. Jedynie dla potrzeb vat.
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: to fajnie przerabiają. U ojca już nast. dnia w ceidg były zmienione dane - zmieniał tez adres działalności a numer konta był na tym samym wniosku.

Jest z tym burdel i taka jest prawda. Widać zmiany w ceidg, ale nie podejrzysz tam konta.
  • Odpowiedz
@Pituch: To może wypadało skontaktować się z urzędem czy wszystko jest prawidłowo skoro po tygodniu nie było? Ale co ja tam wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Posta na wykopie prościej napisać
  • Odpowiedz
@Neero: Urząd nic nie może, jedynie co to zalecają wystawiać ZAW-NR w przypadku płatnosci na konto, któreog nie ma na baiłej liscie. Wszystko jest w gestii szefa KASu
  • Odpowiedz
@wizard8912: nie da się reagować. Nie lezy to w gestii US tylko Szefa KAS. w ceidg zmiana była następnego dnia. Ogólnie w tym tygodniu była potężna aktualizacja, bo przyklepali wszystkich, ktorzy czekali tydzien czy dwa.
  • Odpowiedz
@Pituch: To co oni, co tydzień czy dwa to aktualizują? Niby codziennie powinno być to robione, ale też mam już dawno w CEiDG wszystko gotowe, a nie wiem co się dzieje dalej, czemu to jeszcze nie przeszło i na kogo to czeka :|
  • Odpowiedz