Wpis z mikrobloga

Wzieło mnie ostatnio na powrót do przeszłości na gry z Amigi 500. No i mam jeden problem z retro sprzętem, używam do gier Goteka i z wiekszością gier jest problem następujący,że napisy początkowe wczyta cos pomieli logo gry pokaże a potem czarny ekran badź mruganie naprzemian diody zasilania z dioda stacji dyskietek. Dodam, iż zostawiłem orginalną stacje i jak zgram grę na dyskietke i odpale wszystko trąbi jak ta lala. Moje podejrzenia padają,że amiga wariuje jak ma podłączonego goteka przez port dysku i orginalną stacje dyskietek. Spotkał się ktoś z takim problemem?
#retrogaming #amiga
  • 6
Chodzi mi o to, że gotek musi być podpięty zamiast oryginalnej stacji. W kicku 3.0/3.1 przy przytrzymaniu dwóch przycisków myszki masz early startup czy jakoś tak i tam się wybiera np z którego urządzenia ma bootować Amiga. W kicku 1.3 chyba czegoś takiego nie ma. Nie jestem pewny co do 2.x.
Przypuszczam, że problemem jest to, że odpalasz gry z DF1 i gry świrują.

Dla testu możesz podmienić oryginalną stację na goteka
A stacje nie moge mieć podpiętą?.. jak pamiętam kiedyś testowałem na samym goteku bez podpięcia stacji i chyba nie było z tym problemów. Sęk w tym że mam troche pozgrywanych gier na dyskietkach i żal troche to wyrzucać. Chciałem to połączyć troche na dyskietkach troche na goteku.. problem też z grami ze starszym kickstartem- mam zmodowaną amige z przełacznikiem kikstartów o ile w najnowszym kikstarcie 3.1 ten z fioletowym tłem i animacja
@sanczo_spido: jak dokładnie masz podpiętego tego goteka ? jakieś fotki ?
Co znaczy gotek podpięty przez port dysku ? Dyski (twarde) w A500 podpinało się po lewej stronie Amigi za pomocą A590. Stacje zewnętrzne podpinało się z tyłu kablem.

Goteka da się ustawić jako DF1 lub DF0 (zworkami lub w ustawieniach systemu gotek), standardowo jest DF0 i powinien być wpięty w ten sposób co wewnętrzna stacja. Nie ma tak jak teraz
@sanczo_spido: Nie wiem na 100% ale to może by rozwiązało problem http://amigakit.amiga.store/product_info.php?products_id=12673

Edit: Na samym Goteku było ok? Ale wpiąłeś go tam gdzie stację normalną czy w port DiskDrive? Normalnie działa to wszystko bardzo dobrze, ale problemem pewnie będą niektóre gry, które normalnie jak nie odpalisz z DF0 to się nie załadują. Ja pamiętam przypadek, że gra się nie chciała instalować z DF1:, dyskietka musiała być w stacji DF0:. Goteka miałem