Wpis z mikrobloga

  • 0
#bialystok jakis kurs grafiki warty uwagi?

Photoshopa ogarniam ale brakuje mi umiejętności pracy na grafice wektorowej i przygotowania pliku do druku.

Wszystko co mi znajduje to jakieś szkoły policealne, ewentualnie computerplus i jakoś nie jestem ufna.

#edukacja #grafika
  • 26
  • Odpowiedz
@Mq555: ucz się z netu, w białymstoku wszystkie kursy jakie są dostępne to żaki i okołożakowe gówno (bulisz za to, że laska odpali całej sali parę filmików na jutubie, a za tydzień odwoła zajęcia bo ma kaca). Możesz napisać na PW, chętnie wskażę kierunek ^^
  • Odpowiedz
@Mq555: Illustratora czy Affinity Designera ogarniesz z kursów na YT, podobnie jak InDesigna. Wystarczy robić tutoriale i samodzielnie próbować. Oczywiście fajnie znać angielski. Dobry byłby też staż w jakiejś agencji, bo te wszystkie kursy uczą głównie podstaw i obsługi programu (to znajdziesz w internecie niemal wszędzie), prostych rzeczy, które sama się możesz łatwo nauczyć, a nie samodzielnego myślenia i radzenia sobie z realnymi problemami. A to dużo cenniejsze.

Pytanie na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nemo24 jestem właśnie ciekawa opini osób które uczestniczyły w takich kursach albo wiedzą które są wartościowe. Nie wiem na ile jakieś szkoły policealne czy zakład doskonalenia zawodowego są wiarygodne.
  • Odpowiedz
@Mq555: Tak, jak wyżej napisali. To, co nauczysz się na takim kursie, możesz nauczyć się sama z internetu. Ja byłem kiedyś na kursie Corela z Urzędu Pracy, jak poszedłem do pracy w drukarni, to uświadomiłem sobie, że słabo znam Corela.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xandra
@Nemo24 jak pisałam wyżej, Photoshopa nauczyłam się sama ale nie chce kupować corela tylko do nauki. Mają 15dniowa wersję testową, ale też nie wiem czy w 2 tygodnie ogarnę cała naukę.
  • Odpowiedz
@Mq555: Zapomnij o Corelu. Illustrator albo Affinity Designer.

@Nemo24: Serio, Corel, w 2020? xDDD Znać można, na tyle by eksportować projekt w eps w miarę poprawnie i dalej składać pod czyś normalnym.
  • Odpowiedz
@volski_: Tak jak napisałam:

Znać można, na tyle by eksportować projekt w eps w miarę poprawnie i dalej składać pod czyś normalnym.

A że gdzieś jakieś januszexy używają... Cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mq555: @volski_: @xandra: W żadnej poważnej firmie nie używa się Corela... ani GIMPa ¯\_(ツ)_/¯ To jak z Blenderem w grafice 3D. Chociaż to się teraz trochę zmienia od kiedy wyszła wersja 2.8x. Ale Corelowi tego nie wróżę.

Generalnie wszyscy używają Adobe, głównie ze względu na kompatybilność. Można płynnie przerzucać pliki między wszystkimi ich programami i nigdy nie ma problemu. Illustrator jest też bardziej intuicyjny i dużo
  • Odpowiedz
@volski_: M.in w DTP. Pewnie, zdarzają się takie projekty. Kiedyś poprawiałam folder 80 stronicowy, który był zwalony na wszelkie możliwe sposoby. Prościej poskładać to od nowa niż pracować z tym co było. Ogólnie dziwi mnie, że januszexy nie ogarneły jeszcze aplikacji Affinity, które są dużo tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

@helvetica: Z Blenderem to akurat się mylisz,
  • Odpowiedz
@helvetica: totalne bzdury piszesz. Czemu niby nie używa się Corela? :D Dla mnie Illustrator służy jedynie do zabawy, coś narysować, posklejać. Do zadań bardziej technicznych tylko i wyłącznie Corel. To że jest trudniejszy, nie znaczy, że gorszy.
  • Odpowiedz
@xandra: Wiem, że jest świetny. Sam na nim pracuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale większość używa Cinema4d albo Autodesk.

@volski_:

W żadnej poważnej firmie nie używa się jednego softu, tylko całej palety.


Mordo używaj sobie czego chcesz. Każdy zdrowy na rozumie pracodawca zatrudni grafika, który pracuje tylko w Corelu/Gimpie czy nawet Paincie o ile jest dobry w tym co robi. Poza tym gdzie ja
  • Odpowiedz
Dla mnie Illustrator służy jedynie do zabawy, coś narysować, posklejać. Do zadań bardziej technicznych tylko i wyłącznie Corel.


@PomocnikBob: Bo nie znasz dobrze Illustratora ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

@helvetica: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz