Wpis z mikrobloga

#iphone #pomoc #telefon #simlock #icloud

Witam wszystkich serdecznie!

Na początku chciałbym zaznaczyć że moja prośba o pomoc może przez niektórych zostać uznana za nie moralną bądź co gorsza łamiąca prawo. Nie mniej jednak poszukuje odpowiedzi i uznałem po namowie kolegi że na Tym forum uzyskam wszystkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Otóż historia zaczęła się przed moim wylotem z Londynu do Polski na krótki urlop. Wtedy zakupiłem telefon w jakimś Carpethouse czy jakoś tak oczywiście na raty. Model telefonu to iPhone 6s. Korzystałem z niego i płaciłem reguralnie aż do momentu w którym stwierdziłem że wracam do polski. W Polsce chciałem opłacać dalej raty telefonu ale po wysłaniu jednej zapłaciłem "charge" w wysokości ok. 100 zł. Za jednorazowy przelew. No i niestety porzuciłem opcje spłacania telefonu. Został on zablokowany przez Vodafone oraz nie mam możliwości logowania do konta icloud. Chciałbym zaznaczyć że był to błąd, nie jestem rasowym złodziejem no ale co się stało to się stało. Moje pytanie brzmi czy z tym telefonem mógłbym coś jeszcze zrobić? Zdjąć simlock albo odblokować go w jakiś sposób by móc z niego korzystać ? Nie chciał bym by ktoś, komu miał go sprzedać miał mieć problemy, w sumie sam ich też wolał bym uniknąć. Proszę o pomoc w temacie.
  • 4