Wpis z mikrobloga

Czołem! W najbliższym czasie będę zakładać działalność fotograficzną.
Przeglądam wniosek CEDIG-1 i znalazłam tam jeden zapis:

Oświadczam, że wobec osoby, której wpis dotyczy, nie orzeczono prawomocnie zakazów, o których mowa w art. 5 ust. 2 pkt 13-15 ustawy z dnia 6 marca 2018 r o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w zakresie działalności gospodarczej objętej wpisem, oraz, że osoba, której wpis dotyczy, posiada tytuł prawny do nieruchomości, których adresy są wpisywane do CEIDG. Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.


Mój adres zameldowania rzecz jasna jest w domu rodziców. Czy potrzebuję jakiegoś dokumentu? Jeśli tak, to jakiego, który będzie poświadczał, że mam prawo wykonywania działalności w tym miejscu? Ewentualnie widzę, że można zaznaczyć "Brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej".

#dzialalnoscgospodarcza #firma #pytanie #pytaniedoeksperta #ksiegowosc
  • 3
@fotografiola: ja zaznaczyłem, "brak stałego miejsca...", bo jeżdżę do klientów, a w domu mam tylko dokumentację. Niec rodzice podpiszą Ci wniosek, że zezwalają na wykonywanie przez Ciebie działalności w ich mieszkaniu. Urząd skarbowy pewnie bedzie chciał oprócz tego, żebyś dała im skan z ksiąg wieczystych (że rodzice sa wlascicielami mieszkania). Brzmi skomplikowanie, ale to nic trudnego. Jak coś to pisz na priv.
@knh91: Nie mogę napisać do Ciebie wiadomości na priv. Jednak dzięki wielkie za odpowiedź. Nie ukrywam, że trochę się w tym wszystkim gubię przed założeniem działalności. Wspomniałeś, że rodzice muszą mi podpisać wniosek, że zezwalają na wykonywanie przeze mnie działalności w ich mieszkaniu. Taki wniosek jest gdzieś do pobrania, czy można go napisać odręcznie?