Wpis z mikrobloga

mBank (#mbank) dzisiaj przeszedł samego siebie, zyskując u mnie tytuł najlepszego banku dla klientów... Osoba z rodziny miała #kredyt w mBanku i za moją namową spłaciła go wcześniej. Zgodnie z wyrokiem TSUE z grudnia 2019 powinni dla każdego konta zwracać prowizję, ubezpieczenie itd. proporcjonalnie do okresu wcześniejszej spłaty. Bank sprytnie naliczał niskie oprocentowanie, ale mega wysoką prowizję myśląc, że jeśli ktoś wcześniej spłaci to jej nie zwrócą i się przejechali. Jednak mistrzostwem była rozmowa telefoniczna z konsultantem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Dzień dobry, chciałbym złożyć wniosek o zwrot prowizji od wcześniej spłaconego kredytu
- A dlaczego Pan chciałby złożyć taki wniosek? Chodzi o jakiś wyrok?
- Tak TSUE
- Dobrze, bo wie Pan ja Panu nie mogę podpowiadać, ale zaraz złoże wniosek/dyspozycję

Koleś nie może podpowiedzieć w jaki sposób złożyć skuteczny wniosek..już nie mówię o samym informowaniu klientów, że mają taką możliwość, ale to zbyt piękny świat byłby. Ktoś z rodziny zyskał, a ja się uśmiałem, ale mając świadomość jak postępują jest to kolejna cegiełka do wypowiedzenia im umowy na kont gdzie w sumie rocznie przewija się pół bańki.

Ja rozumiem, że #wosp z czegoś musi być finansowany, ale robienie w bambuko klientów i oczekiwanie, aż klient sam się upomni pomimo, że mu się ta kasa należy jest zachowaniem #!$%@? patrząc jeszcze na aktualny rynek, a konsultant widać, że przeszkolony był, żeby samemu nie sugerować rozwiązania tylko oczekiwać na magiczne słowo TSUE, szkoda.

#afera #mbank #oszukujo
toshibaas - mBank (#mbank) dzisiaj przeszedł samego siebie, zyskując u mnie tytuł naj...

źródło: comment_zmaMxhtfZwiIY1Ou4paLRCkFWnq6L2eB.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Curus_Bachleda: sprawdź prowizję i proporcjonalnie, pamiętaj, że ubezpieczenie też się liczy jeśli brałeś... i nie zapomnij, że musisz to spłacić jako dyspozycję spłaty, a nie po prostu wpłacić im 20 koła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@toshibaas ciekawostka: nie wszystkie banki w PL akceptują wyrok dotyczący tzw. "Małego TSUE", czytaj: nie zwracają prowizji i pozostalych kosztów przy wcześniejszej spłacie kredytu.
  • Odpowiedz
@Curus_Bachleda banki stosują różne podejścia. W skrócie powinni Ci oddać: (kwota prowizji/ilość rat) x ilość rat o które skrociles harmonogram. Plus oczywiście odsetki ustawowe. Generalnie jak spłacisz i będziesz miał pytania to pisz na pw.
  • Odpowiedz